Під час заходу обговорили питання щодо розвитку місцевого самоврядування.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

В Одесі триває День діалогу «Сталий місцевий соціально-економічний розвиток» на XVI Українському муніципальному форумі. Захід відкривав мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Участь у заходах також взяв голова ВРУ Дмитро Разумков.

До слова, День діалогу називають майданчиком для обговорення найгостріших питань та напрацювання спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування.

«Сьогодні в нас тут – майданчик для обговорення найгостріших питань та напрацювання спільної позиції щодо розвитку місцевого самоврядування. Щодо вдосконалення законодавчої бази для розв’язання конкретних проблем територіальних громад. Готуючись до «Дня Діалогу», Асоціація міст зібрала найбільш проблемні питання громад. Пропозиції щодо їх вирішення ми передали відповідним органам державної влади», – підкреслив Віталій Кличко.

Міський голова столиці зауважив, що парламент ухвалив низку важливих законів для розвитку місцевого самоврядування. Але громадам, уряду та парламенту – всім разом – є ще над чим попрацювати. Адже багато законодавчих ініціатив іще потребують розгляду та схвалення.

«Важливою для нас є участь у цьому заході, в такому відкритому діалозі, пана Дмитра Разумкова, голови Верховної Ради України. І я дякую, що він розуміє важливість питань місцевого самоврядування. І приділив увагу спілкуванню в широкому колі представників місцевої влади. Сподіваюся, сьогоднішня розмова буде корисною для всіх. І для ефективного розв’язання найважливіших питань, які сьогодні турбують громади та їх очільників», – наголосив Віталій Кличко.

Водночас голова Асоціації міст подякував партнерам форуму – Програмі «ЮЛІД з Європою» – за сприяння у проведенні заходу та за системну підтримку місцевого самоврядування України.

XVІ Український муніципальний форум – традиційний щорічний захід Асоціації міст України, який є платформою для відкритого діалогу між місцевим самоврядуванням та центральною владою щодо розв’язання важливих питань життєдіяльності громад.

Цьогоріч у форумі беруть участь понад 500 голів українських громад, а також іноземні гості. Зокрема Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт і депутатка Європарламенту Віола фон Крамон-Таубадель.

Сьогодні, 29 липня, заключний захід форуму – День діалогу голів громад з представниками уряду та парламентарями. Виступив на його відкритті та поспілкувався з учасниками спікер українського парламенту Дмитро Разумков. Діалог присвячений подальшим крокам із реформування місцевого самоврядування, питанням бюджетного забезпечення громад, секторальним реформам та місцевому економічному розвитку.

Фото: прес-служба Віталія Кличка