Зокрема, відреагувала на скандал продюсерка компанії, яка займається озвучкою контенту Netflix та український кіносценарист.

На своїй сторінці у Facebook продюсерка Film.ua Group, яка займається озвучкою контенту Netflix на українську мову Наталія Якімович розкритикувала людей, яких обурив образ Петри у другому сезоні серіалу “Емілі у Парижі”.

За словами жінки, у серіалах не буває лише позитивних персонажів.

“Тобто в серіалах негативні герої можуть бути ким завгодно, але не українцями? Або погані герої не повинні мати батьківщини? Або у серіалах мають бути всі класненькі? Мені здається, що оцей сором, який відчувають вітчизняні глядачі – це щось з меншовартісного… Типу, мерзотні сценаристи не оцінили красу украінської душі?!” – написала Наталія.

І зазначила, що у Києві дійсно є розумні та інтелігентні дівчата, проте серед нас та інших націй є такі як Петра, а є навіть гірші.

“Ясно, що всім би хотілося, щоб вона виявилася з Москви, але ж не завжди так буває, як ми хочемо. Навіть під Новий рік. Зрештою, хочете гарне кіно – подивіться «Сцени з подружнього життя», там нас нема”, – наголосила продюсер. І додала, що імідж країни – це не вигадана героіня, а дії наших громадян.

Український продюсер Олексо Гладушевський на своїй сторінці виклав огляд на другий сезон серіалу.

Він назвав “Емілі в Парижі” – серіалом, який ще в першому сезоні відзначився клішуванням образу французів, а у другому – перевершив сам себе.

“Ось, просто цікаво, як би розгорнулася ситуація, якби замість клішованої українки-злодійки цей персонаж був би афроамериканкою, наприклад. Бріджіт Бардо нещодавно оштрафували за неповажний вислів про жителів маленького острова – був грандіозний скандал! І, ось, Netflix знаходить націю, яку, на кшталт, можна виставити посміховиськом і це норм. Не норм!” – наголосив продюсер.

Він зазначив, що у нього немає претензій до акторки Дар’ї Панченко, адже «ролями в таких хітах не розкидаються». Проте, за його словами, можна було наполягти, що імені Петра у нас немає.

Крім того, він зауважи, що в нього є претензії до сценаристів, які це написали і продюсерам, які вважали що це нормально.

Нагадаємо, в 4 серії 2 сезону серіалу з’явився персонаж українки Петри, яка прилетіла з Києва — це вульгарно одягнена блондинка, яка краде одяг в магазинах і при цьому панічно боїться депортації.

На такий скандал відреагував навіть міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він зазначив, що раніше дивився цей серіал, але образ українки, показаний авторами серіалу, є неприйнятним.

До обговорення долучилася українка, яка проживає у Парижі. А користувачі масово закинули сторінки Netflix у соцмережах скаргами щодо обурливого образу киянки в “Емілі в Парижі”.

Фото: Фейсбук