Робити щеплення найкраще у вересні або жовтні.

Міністерство охорони здоров’я попереджає, що в новому епідсезоні в Україні циркулюватимуть 4 штами грипу і закликає громадян вакцинуватися, аби попередити хворобу. Про це інформує прес-служба МОЗ.

«Одне щеплення захищає впродовж усього епідемічного сезону від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцина позитивно впливає на імунітет людини, зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно» — йдеться в повідомленні.

З посиланням на ВООЗ в МОЗ кажуть про наступні штами:

  • вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;
  • вірус, подібний A/Cambodia/e0826360/2020(H3N2);
  • вірус, подібний В/Washington/02/2019(лінія B Victoria);
  • вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

У відомстві наголошують, що вакцинуватися слід у вересні-жовтні, щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл (для цього потрібно два тижні). Однак щеплення можна робити й пізніше, якщо у регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи захворюваності.

Міністерство охорони здоров’я закликало вакцинуватися медиків, вчителів, людей похилого віку старше 65 років, вагітних і людей з хронічними захворюваннями. МОЗ нагадує, що вакцинація від грипу безпечна.

У міністерстві також зазначають, що в умовах пандемії COVID-19 щеплення від грипу особливо актуальні.

Також у відомстві наголосили, що вакцинація проти грипу відноситься до рекомендованих — її немає в національному календарі профілактичних щеплень, тому вакцину можна закуповувати за рахунок місцевих бюджетів, підприємств або за свій рахунок в аптеках.

Цього місяця у столиці знову зросла захворюваність на грип та ГРВІ.

Фото: Unsplash