Цьому сприятимуть офіційні вихідні з 14 по 17 жовтня.

Вчені Національної академії наук побудували модель для вивчення збільшення захворюваності COVID-19 в Україні. Науковці вирахували, що до 26 жовтня середньодобова захворюваність може зрости до більш ніж 20 тисяч хворих на добу. Про це йдеться на сайті НАН.

Станом на ранок 13 жовтня за останню добу в Україні офіційно підтвердили понад 16 тисяч нових випадків. При цьому кількість летальних випадків буде більше ніж 400 смертей на день.

Повідомляється, що збільшення добової захворюваності буде стрімким, але нестабільним. Учені припускають, що наступного тижня захворюваність має зрости через офіційні вихідні з 14 по 17 жовтня.

«Згідно із розглянутими сценаріями, регіонами з найбільшою очікуваною кількістю інфікованих є Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Львівська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська області та Київ», – кажуть в НАН.

Також повідомляється про зростання кількості нових випадків інфікування станом на 13 жовтня.

«Кількість нових випадків хвороби зросла вдвічі за 2 тижні та вп’ятеро за місяць», – повідомляють вчені.

За цей період зросли:

  • кількість позитивних результатів ПЛР-тестів – в 2,1 рази;
  • кількість нових госпіталізацій – в 1,7 рази;
  • смертність – в 2,3 рази.

Загалом, більшість показників вже перевищують дані осені 2020 року. Наразі смертність на 20% більша за пікові значення минулого року, а загальна кількість зайнятих ліжок у лікарнях –  на 6%.

Нагадаємо, у Києві скоро встановлять камери для контролю за дотриманням правил карантину.

Фото: Фейсбук