Прем'єра опери «Травіата» Дж.Верді у постановці Анатолія Солов’яненка відбудеться 29 жовтня (субота) та 30 жовтня (неділя) о 15:00 в Національній опері України.

Про це повідомляє пресслужба Опери.

«На сцені нашого театру опера «Травіата» останній раз ставилася у 1994 році», – розповідає режисер-постановник Анатолій Солов’яненко.

Як відомо, опера «Травіата» належить до тих оперних творів, які за своїми сюжетами знаходяться поза простором і поза часом: тобто, сюжет вистави є актуальним у будь-якому місці, у будь-якій країні світу й у будь-який час.

Ці події не прив’язані до конкретної історичної епохи, до певних історичних перипетій, а якраз напряму пов’язані з глибиною людських почуттів, переживань і всього спектру тих емоцій, які притаманні кожній людині.

«Тому, власне, і виникло бачення і бажання переосмислити виставу, зробити її близькою до сучасного глядача. Сподіваюсь, що вона стане близькою молодому поколінню глядачів, а не тільки нашим багаторічним поціновувачам. Хотілося б сподіватися, що ця вистава приведе до театру нових глядачів, які стануть нашими завсідниками у подальшому», – додав Солов’яненко.

Головний акцент в опері зробили на стосунках, на взаєминах героїв, на їхніх почуттях і на всіх тих емоційних переживаннях, які притаманні героям Гюго, ну і, відповідно, Верді.

«Ми хотіли зробити абсолютно новий і такий власний, авторський, якщо можна так висловитися, погляд на цю драматургію і цю музику. Наскільки це вдасться – вирішить глядач, але в процесі роботи ми намагалися розв’язати саме цю задачу», – уточнили в Опері.

Ця постановка «Травіата» є продовженням започаткованої «Севільським цирульником» ідеї щодо осучаснення погляду на класичні твори, але виключно ті, в основі яких не лежить конкретна історична ситуація, конкретні історичні події.

Постановний склад: Анатолій Солов’яненко (режисер-постановник), Микола Дядюра (диригент-постановник), Вікторія Савенко (хормейстер-постановник), Андрій Злобін (художник-постановник), Ганна Іпатьєва (художник костюмів), Віктор Іщук (постановник танців).

Дійові особи та виконавці: Віолетта Валері (Лілія Гревцова, Тамара Калінкіна, Ольга Фомічова), Альфред Жермон (Дмитро Іванченко, Дмитро Кузьмін), Жорж Жермон, його батько (Геннадій Ващенко, Олександр Мельничук, Петро Приймак), Лікарь Гренвіль (Богдан Тарас, Володимир Тишков), Барон Дюфоль (Дмитро Агеєв, Олександр Бойко), Маркіз д’Обіньї (Михайло Кірішев, В’ячеслав Базир), Гастон, віконт де Леторьєр (Сергій Пащук, Руслан Танський), Флора Бервуа (Анжеліна Швачка, Ірина Петрова), Аніна (Світлана Годлевська, Ольга Матушенко, Тетяна Хараузова), Жозеф, слуга Віолетти (Сергій Скочеляс, Руслан Танський).

У пресслужбі наголосили, що в разі повітряної тривоги глядачів запросять до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фоє партеру.
Квитки на вистави (450 місць) надходять у продаж поступово і придбати їх можна виключно онлайн. Ціна квитків: від 100 до 500 грн.

Фото: відкриті джерела