Група українців ввечері 5 січня не змогла вилетіти рейсом Алмати — Київ через призупинення роботи аеропорту внаслідок масових протестів.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

За його словами, дипломати допомогли українцям із пошуком місць для ночівлі.

Наразі посольство зʼясовує в адміністрації аеропорту й авіакомпанії, коли українці зможуть вилетіти з Казахстану.

«Сьогодні планується рейс до Києва», — додав Ніколенко та зауважив, що, за даними МЗС, аеропорт Нур-Султана працює у штатному режимі.

Також речник МЗС закликає українців уникати місць масових заходів у Казахстані та зареєструватися в електронній системі «ДРУГ», щоб дипломати могли вчасно надати допомогу.

«Українська держава своїх громадян не залишить напризволяще. Уважно стежимо за розвитком подій у Казахстані. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив відповідним підрозділам дипломатичної служби зосередитись на захисті інтересів українських громадян у Казахстані. Зараз ключовий пріоритет — їхня безпека», — наголосив Ніколенко та запевнив, що посольство України в Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи.

Нагадаємо, у Казахстані мітинги за зниження цін на скраплений газ переросли у масові протести. Президент Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд, однак протести не припинилися. В Алма-Атинській та в Мангістауській областях, а також в Алмати запроваджено режим надзвичайного стану.

Вдень 5 січня мітингувальники повідомили про захоплення аеропорту міста Алмати.

Того ж дня ввечері президент Токаєв попросив про введення в країну військ ОДКБ «для захисту громадян». Після цього Росія скерувала свої війська до Казахстану у межах миротворчої операції ОДКБ. Вранці 6 грудня стало відомо про звільнення аеропорту силовиками.

Станом на 6 грудня відомо про десятки людей, які загинули внаслідок нападів на урядові будівлі та сутичок із силовиками і про 8 загиблих правоохоронців.

Посольство України радить громадянам України утриматися від поїздок.

Фото: Фейсбук