Зокрема, в міністерстві заперечили, що iPhone 13 можуть розблокувати лише вакциновані люди.

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень щодо лікування COVID-19. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

Більшість з поширених міфів розповсюджують користувачі українського сегменту Facebook.

В МОЗ заперечили наступні твердження:

  • Побічні ефекти вакцин від COVID-19 у десятки разів перевищують такі ефекти від вакцин проти грипу

За даними МОЗ, в соціальних мережах поширюють інформацію про те, що побічні ефекти вакцин від COVID-19 в десятки разів перевищують подібні негативні реакції від вакцин проти грипу. Йдеться про дослідження ізраїльського соціолога і кримінолога Джоша Гецкова, який послався на американську базу даних VAERS.

«Однак інформація в базі даних не вказує на причинно-наслідкові зв’язки між вакцинацією та несприятливою подією після неї. Система VAERS не вважається надійним джерелом інформації про побічні реакції після вакцинації і не гарантує наявності причинно-наслідкового зв’язку між цими подіями» — повідомили у відомстві.

Більше інформації про спростування за посиланням.

  • Президент Зеленський дозволив зняти маски.

Спростовується повідомлення про те, що 28 вересня Зеленський підписав указ, який нібито дозволяє не носити маски в 8 регіонах країни.

«Президент Володимир Зеленський не підписував указів про те, що в певних регіонах України медичну маску можна не носити. В Україні триває адаптивний карантин, правила якого передбачають носіння засобів індивідуального захисту в громадських приміщеннях і громадському транспорті» — вказано в повідомленні.

Більше інформації за посиланням.

  • Користувачі iPhone 13 мусять підтвердити статус вакцинації перед розблокуванням телефону.

В МОЗ заперечують повідомлення про те, що екран нової моделі iPhone можна буде розблокувати тільки за допомогою паспорта вакцинації.

«Про це нібито заявив Тім Кук, генеральний директор Apple, під час презентації iPhone 13. Однак такі повідомлення – неправда. Новину про це вигадало сатиричне виданням The Babylon Bee» — зазначають фахівці.

Докладніше тут.

  • CDC змінив визначення слова «вакцина» і підтвердив її неефективність.

За даними МОЗ, «прихильники антивакцинаторського руху у соціальних мережах розповідають, що факт зміни визначення слова «вакцина» Центром з контролю і профілактики захворювань США (CDC) пов’язаний з її якістю».

«Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) дійсно дещо змінили визначення терміну «вакцина». Але незважаючи на бюрократичні формальності, вакцини проти коронавірусу, як і раніше, виконують саме те завдання, для якого вони були розроблені. Препарати захищають людину від тяжкого перебігу захворювання, можливої ​​госпіталізації й навіть летального результату» — повідомляє МОЗ.

Більше у спростуванні.

  • Після вакцини від COVID-19 людина стає носієм інфекції.

В МОЗ наголошують, що після вакцинації людина не стає носієм інфекції, оскільки жодна з вакцин, дозволених до широкого застосування в Європі, не містить живого коронавірусу. Також немає ніяких фактів, які б доводили, що вакцини викликають більш важкий перебіг COVID-19, а вакциновані люди вдвічі частіше хворіють, — додали в міністерстві.

Раніше в міністерстві заперечили, що ковід-вакцини розроблені, щоб контролювати поведінку людей.

Фото: Фейсбук