Однак радять це робити лише у скляному або керамічному посуді.

Міністерство охорони здоров’я пояснило, чому нагрівати їжу в мікрохвильових печах не шкідливо для здоров’я людини. Відповідний допис публікує прес-служба МОЗ.

У ньому вказано, що попри поширеність та зручність мікрохвильовок, «в інформаційному просторі постійно з’являються повідомлення про шкідливість самих печей та нагрітих в них страв».

В МОЗ наголошують, що мікрохвилі, які нагрівають їжу, є такими ж безпечними, як і випромінювання від електричних лампочок або радіоприймача.

«Як і будь-який електроприлад, мікрохвильова піч має випромінювання мікрохвиль. За своєю суттю воно подібне до випромінювання від електричних лампочок або радіоприймача, тобто є абсолютно безпечним для життя та здоров’я. Більше того, від виходу мікрохвиль за межі приладу додатково захищає металевий короб всередині пічки та металева сітка на дверцятах» — вказано в дописі.

Також в міністерстві категорично спростовують повідомлення про те, що їжа з мікрохвильовки може бути радіоактивною.

«Радіоактивним випромінюванням називають виділення елементарних частинок атомними ядрами під час їх поділу, а термін “радіація” стосується іонізуючого випромінювання (альфа, бета та гама промені). Саме цей тип випромінювання і має руйнівний ефект для біологічних тканин. У свою чергу, електромагнітні хвилі мікрохвильовки проходять через їжу наскрізь і потім гаснуть. Вони не накопичуються в продуктах, не залишають часточки на них та не руйнують структуру. Тому їжа після мікрохвильової печі не містить радіоактивних частинок» — йдеться в повідомленні.

В МОЗ наголошують, що їжа з мікрохвильовок «така ж безпечна, як і страви, приготовлені більш звичними методами», зокрема, через смаження, варіння, запікання.

При цьому фахівці застерігають від нагрівання їжі в мікрохвильовках у пластикових контейнерах, які для цього взагалі не призначені. Краще використовувати для розігріву в мікрохвильовій печі скляний або керамічний посуд.

Раніше в МОЗ спростовували ще одну порцію міфів про вакцинацію від коронавірусу.

Фото: Фейсбук