Хвороба не має хронічної форми, але може бути вкрай неприємною. Вакцина від гепатиту А доступна в Україні.

В Україні щеплення від гепатиту А не входить до календаря рутинних щеплень, хоча в країні зареєстровані дві інактивовані (неживі) вакцини від цієї хвороби. Про це нагадує прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

Повідомляється, що вакцина проти гепатиту А дозволена до використання для дітей віком від одного року.

Вакцина проти гепатиту А доступна в Україні: «Курс щеплень складається з двох доз з інтервалом у 6 місяців. Одна із них — комбінована вакцина, яка захищає від двох штамів вірусу гепатиту: А і В» — зазначають у відомстві.

В МОЗ зазначають, що в таких країнах, як Ізраїль, Китай та США вакцинація від гепатиту А входить до календаря рутинних щеплень.

«Лише в рідких випадках гепатит А спричиняє ураження печінки, нирок, підшлункової залози, болі в суглобах або смерть. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у 2016 році від нього померли майже 7 134 особи (0,5 % сукупної смертності від вірусних гепатитів)» — повідомили в МОЗ.

Гепатит А (його також називають хворобою Боткіна) — запальне захворювання печінки. Інфікування відбувається переважно через споживання заражених продуктів харчування чи води або під час близького контакту з хворим. В МОЗ наголошують, що цей вірус належить до найбільш поширених інфекцій харчового походження.

«Вірус гепатиту А довго зберігається в навколишньому середовищі й може залишатися життєздатним навіть після обробки харчових продуктів, які звичайно використовуються для боротьби з патогенами. Специфічного лікування гепатиту А не існує. Воно зазвичай направлене на відновлення водного балансу в організмі пацієнта й підтримку збалансованого харчування» — вказано в повідомленні.

Найефективнішими засобами боротьби з гепатитом А, за словами медиків, є поліпшення санітарних умов (зокрема, доступу до питної води), підвищення безпеки харчових продуктів і вакцинація.

Нещодавно в КМДА наголосили на важливості профілактичних консультацій щодо вірусних гепатитів, адже захворіти на них може будь-хто.

Фото: Фейсбук