За деяких симптомів малюка краще залишити вдома.

У більшості випадків легкий кашель або нежить, які, зокрема, залишаються після перенесених хвороб, не є протипоказанням для відвідування дітьми садочків чи шкіл. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я на своєму сайті.

Для того, щоби захистити дитину від інфекційних хвороб рекомендується вчасно проводити вакцинацію за Національним календарем щеплень та за можливості — робити додаткові щеплення.

«Варто також навчити дитину певних правил і заохочувати її дотримуватися етикету кашлю і чхання, викидати використані серветки до урни, а також правильно та ретельно мити руки» — зазначають в МОЗ.

Повідомляється, що кашель та нежить краще «пересидіти» вдома, якщо ці симптоми супроводжуються високою температурою, або з’явилися в розпал сезону ГРВІ. Зважати слід також на пандемію COVID-19.

Сомптоми, за яких дитину не слід пускати в навчальний заклад:

  • висока температура;
  • безперервний кашель;
  • в’ялість та загальна слабкість;
  • трата або зміна нюху або смаку.

«Якщо дитина температурить, у неї з’явився висип, болі в різних частинах тіла чи ознаки інфекційних захворювань, перед поверненням до школи чи садочка її має оглянути лікар. Він і визначить, чи можна відвідувати школу чи садок. Щоби повернутися до навчання, дитина має бути активною, мати добре самопочуття і  температуру нижчу за 37,2° без прийому жарознижувальних препаратів» — зазначили в міністерстві.

В МОЗ наголошують, що нині наближається сезон гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Раніше у відомстві розповіли, що в новому сезоні в Україні буде чотири штами грипу.

Фото: Фейсбук