Наразі МОЗ закуповує кисневі концентратори для первинної ланки медицини.

Про це в ефірі політичного ток-шоу “Свобода слова” телеканалу ICTV розповів очільник МОЗ Максим Степанов.

За його словами, кисневими концентраторами зможуть користуватися пацієнти, які після госпіталізації виписані додому, але можуть потребувати кисневої терапії.

На їхню закупівлю наразі виділили 693 млн грн.

«Зараз закуповують концентратори для первинного рівня як обмінний фонд – які потім зможуть видавати пацієнтам. Адже людину можуть виписати з лікарні з нормальною сатурацією, але вона потребуватиме кисневої терапії. Ці концентратори ми зможемо використовувати і після COVID», – сказав міністр.

Максим Степанов наголосив: попри непросту ситуацію в країні із захворюваністю на COVID-19, не було жодного випадку, щоб за рік пандемії в якомусь медичному закладі закінчився кисень.

«Так, у нас був важкий період, коли ми вночі розвертали машини з киснем і везли їх у ту чи іншу область. Так, використання кисню збільшилося в десятки разів, ніж до пандемії. Так, ми вимушені були йти на те, щоб частину технічного кисню після лабораторних досліджень відправляти в лікарні. Але я ще раз наголошую: жодного прикладу, щоб у якійсь лікарні закінчився кисень, у нас не було!» –  заявив Максим Степанов.

Проте співвзасновниця благодійної організації “Свої” Леся Литвинова розповіла, що тиждень тому в лікарні померла від ускладнень коронавірусу жінка. Її напередодні готували до виписки з медзакладу додому, тому донька хотіла взяти в фонді кисневий апарат, аби підтримувати сатурацію в нормі. Проте Леся запевняла, що з рівнем сатурації 65% забирати матір додому ризиковано.

“Дочка була абсолютно впевнена, що забирає маму лікуватися додому. Потім я кричала вдруге. На сімейну лікарку, яка намагалася переконати мене в тому, що все зовсім не так, а в лікарні просто написали “страшніші” цифри, щоб я дала концентратор. Потім довго і детально пояснювала доньці, чому я кричу і що може трапитися, якщо вдома відключиться світло або зламається апарат. І що рішення зрештою приймати їй. Дочка вирішила не ризикувати. Сьогодні жінка померла, – написала Леся в дописі.

Нагадаємо, раніше у фонді “Свої” розповіли про критичну нестачу кисневих концентраторів та грошей.

Фото: facebook