Церковники посилаються на українську Конституцію.

Рішення місцевих органів самоврядування про заборону діяльності релігійних громад УПЦ “не мають ніякої юридичної сили”. Про це повідомляє прес-служба УПЦ Московського патріархату.

Юристи УПЦ МП посилаються на ст. 19 Конституції України — мовляв, «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».

Слід зауважити, що жодний закон або нормативно-правовий акт України не наділяє органи місцевого самоврядування правом забороняти або втручатись у діяльність релігійних організацій, навіть за умови воєнного стану. А вимога посадових осіб та органів місцевого самоврядування про зміну підлеглості релігійних громад УПЦ на користь новоутвореного «ПЦУ» є втручанням у внутрішні справи релігійної громади. Це суперечить як Європейській Конвенції з прав людини, так і Конституції України, оскільки «Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави» (ст.35 Конституції України)” — йдеться в повідомленні.

В УПЦ МП вважають, що рішення про заборону діяльності релігійних громад є “незаконними та не мають ніякої юридичної сили”. Так само заявляють і про “примушування до переходу у ПЦУ”.

При цьому в оригіналі заяви абревіатуру ПЦУ узято в дужки — московські попи натякають, що не визнають Православну церкву України.

Нагадаємо, 6 травня діяльність УПЦ МП заборонили в Броварському районі Київщини.

Крім того, священник УПЦ МП з Білої Церкви, який перейшов до ПЦУ каже, що московські попи все ще чекають приходу рашистів.

Фото: Фейсбук