ПЦУ звинуватили в "незаконному захопленні храмів та релігійних організацій".

Українська православна церква московського патріархату прокоментувала рішення ПЦУ утворити чоловічий монастир “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра” та просити Кабмін передати один з храмів лаври у своє користування. Відповідь на цю ініціативу наводить прес-служба.

З цього приводу, перш за все, наголошуємо, що у своєму рішенні про утворення чоловічого монастиря «ПЦУ» у Києво-Печерській Лаврі «Синод ПЦУ» фактично дублює назву чоловічого монастиря УПЦ, що знаходиться і діє на теперішній час у Києво-Печерській Лаврі” — йдеться в повідомленні.

В УПЦ МП впевнені, що “таке рішення підтверджує загарбницьку політику церковного мародерства на рівні Священного Синоду «ПЦУ»”.

ПЦУ також звинувачують в “незаконному захопленні храмів та релігійних організацій, що належать до Української Православної Церкви”.

Практика створення паралельних церковних структур з подібним або однаковим найменуванням була запроваджена ще за часів Філарета (Денисенка) з метою рейдерського захоплення майна релігійних громад. Починаючи від 90-х років зусиллями віруючих та ченців чоловічого монастиря УПЦ Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври були відновленні храми, келії та богослужбове життя в монастирі, що звершується до теперішнього часу” — йдеться в повідомленні.

В УПЦ МП наполягають, що ПЦУ не потребує додаткових храмів на даний час, і навіть наводять статистику.

“… станом на 1 січня 2021 року мережа монастирів «ПЦУ» складає 79 монастирів, до яких належать 233 монахи, що в сукупності складає 2,9 особи на один монастир. Ця інформація свідчить про те, що на сьогоднішній час «ПЦУ» не має необхідності в утворенні додаткових монастирів, оскільки в «ПЦУ» практично немає бажаючих жити чернечим життям, а переважна більшість монастирів «ПЦУ» існує лише номінально на папері. У зв’язку із цим схильні робити висновок, що рішення синоду «ПЦУ» про утворення чоловічого монастиря є черговою спробою утворення штучного монастиря, що не має на меті організації чернечого життя, але створює потенційну загрозу ворожнечі на релігійному ґрунті” — йдеться в релізі.

Нагадаємо, Синод ПЦУ просив Епіфанія звернутися до уряду про передачу одного з храмів Києво-Печерської лаври. Крім того, Синод постановив утворити чоловічий монастир “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра” у складі української церкви.

Фото: Фейсбук