Крім того, кошти не списуватимуть, а заморожуватимуть на рахунках боржників.

Система автоматичного стягнення боргів банками в Україні запрацює щонайменше через місяць, а не з 6 липня, як повідомлялося раніше. Про це повідомив заступник міністра юстиції України Андрій Гайченко в коментарі для «ТСН».

«Завершується тестування і робота над виявленими помилками, робиться це щоб убезпечити потенційних боржників від якихось збоїв в системі і некоректної її роботи. Повноцінно вона має запрацювати, мабуть, десь за місяць» — зазначив чиновник.

Водночас, в міністерстві через свій сайт уточнили, що кошти не будуть списуватися з рахунків боржників, а лише заморожуватимуться.

«Уявімо, що хтось не сплатив штраф за порушення правил дорожнього руху або комунальні послуги чи заборгував вам кошти (в тому числі аліменти на утримання дитини чи заробітну плату). Цей факт спочатку має підтвердити своїм відповідним рішенням суд або інший орган (посадова особа). Якщо після цього боржник так і не повертає кошти – до справи береться Державна виконавча служба або приватні виконавці. Вони, зокрема, можуть арештувати кошти на банківських рахунках боржника. Саме процедуру комунікації між виконавцями та банками і було спрощено» — зазначили у відомстві.

Арешт будуть накладати лише на 1 банківський рахунок боржника. Для цього, як і раніше, буде необхідне рішення суду.

«Після того, як програмне забезпечення повноцінно запрацює, банки повідомлятимуть в електронному режимі не лише факт наявності банківських рахунків у боржника, а і їх номери та суми залишків на них. Тобто, з’явиться можливість накладати арешт винятково на 1 рахунок боржника в одному банку, а не на всі його рахунки в різних банківських установах, як це відбувається наразі» — уточнили у відомстві.

Також Мін’юст радить перевіряти інформацію про можливу заборгованість на спеціальних ресурсах. Це Єдиний реєстр боржників, портал Онлайн-будинок юстиції, електронний сервіс державних послуг Дія та Автоматизована система виконавчого провадження (АСВП).

Фото: Фейсбук