Без бюрократії, на жаль, не обійтися.

В Міністерстві юстиції України дали поради, як перевірити житло перед його покупкою на вторинному ринку. Їх перелік можна знайти на Facebook-сторінці міністерства.

У відомстві кажуть, що якщо вчасно не перевірити «юридичну чистоту» всіх документів, покупець ризикує залишитися і без квартири, і без грошей.

🏢📝Вибір квартири – відповідальний крок, над яким покупець може роздумувати і місяць, і півроку, а дехто – навіть роками….

Опубліковано Міністерство юстиції України Понеділок, 12 жовтня 2020 р.

Щоб цього уникнути, в Міністерстві радять:

   1. З’ясувати, кому належить житло, чи існують щодо нього будь-які обтяження, отримавши інформаційну довідку із Державного реєстру речових прав.

Довідка дасть змогу з’ясувати:
  • кому насправді належить квартира;
  • чи є інші співвласники житла;
  • коли нерухомість була набута у власність та які підстави її набуття;
  • чи зареєстровані будь-які права на нерухоме майно, окрім права власності (право оренди, право господарського відання, право оперативного управління);
  • чи наявні щодо нерухомого майна будь-які обтяження (арешт, заборона відчуження, іпотека);

  2. Перевірити, чи не був об’єкт нерухомого майна предметом судових спорів через пошук за П.І.Б. власника на вебпорталі «Судова влада України»;

  3. Скористатися інформацією із Єдиного реєстру боржників, аби впевнитися, що у нинішнього власника житла немає заборгованості зі сплати комунальних платежів;

  4. Звернутися до найближчого державного реєстратора, аби проаналізувати «ланцюг» переходів права власності на майно — для цього необхідно надати документ, що посвідчує особу, і сплатити адміністративний збір.

Якщо за результатом такої перевірки з’ясується, що власники нерухомості часто і швидко змінювалися – це може бути тривожним сигналом для покупця та свідчити про шахрайські дії.

Раніше ми писали про те, що найбільша недобудова «Укрбуду» офіційно перейшла до «Київміськбуду».

Фото: pixabay