Відомство пропонує залучити до відновлення інші держустанови та «приватні компанії».

Міністерство оборони України пропонує залучити до відновлення будинку Сікорського у Києві (вул. Ярославів Вал, 15-А) державні установи та скористатися пропозиціями приватних інвесторів. Про це повідомляє сайт міністерства з посиланням на слова свого голови Андрія Тарана.

Таким чином Таран прокоментував рішення ОАСКУ щодо того, що Міноборони та ДП «Готель «Козацький» зобов’язані здійснити консерваційні та реставраційні роботи об’єкта.

«Час покласти край метушні навколо «Будинку Сікорського». Пропоную зібратись представникам столичної громади, офісу Генпрокурора, правоохоронних органів, Міноборони, Мінкультури і узгодити дорожню карту створення музею нашого видатного земляка. Треба скласти рамкову угоду, яка дозволить: а. вберегти будівлю від «дерибану» під соусом банкрутства підприємства, яке наразі перебуває у такому статусі; б. отримати гарантії, що у будівлі буде саме музей авіатора Сікорського, а не, приміром, казино «Гелікоптер»; в. залучити приватних інвесторів до проекту, тим більше, що таку ініціативу підтримують у Sikorsky Aircraft» — вважає Таран.

Також він повідомив, що міністерство має пропозиції від приватних інвесторів щодо реставрації будинку.

«…пропозиції про готовність на благодійній основі частково профінансувати ремонтно-відновлювальні роботи будинку нещодавно надійшли до Міноборони від групи приватних українських компаній. Можливості Міноборони щодо відновлення будинку є вкрай обмеженими через пріоритетність спрямування коштів на заходи зі зміцнення обороноздатності держави і всебічного забезпечення Збройних Сил України. Орієнтовна вартість лише проекту реставрації та проведення першочергових протиаварійних реставраційних та відновлювальних робіт може становити близько 10 млн. гривень» — повідомив Таран.

Як ми повідомляли, лише у травні в будинку Сікорського знову сталася пожежа.

Відновити садибу на Ярославовому Валу 15-А, за свій кошт пропонують посольство США у Києві (більшу частину життя авіаконструктор провів в Америці) та бізнесмен Ярославський. 

Фото: Фейсбук