Спортсменка пояснює те, що сталося, емоційністю. Її тренерка розповіла, що Олімпіада стала великим стресом і що їй запропонували роботу за кордоном, зокрема, в Росії.

В Міністерстві оборони України провели розмову з легкоатлеткою, службовицею ЗСУ Ярославою Магучіх, яка під час церемонії нагородження на Олімпіаді в Токіо обіймалася з російською спортсменкою Марією Ласіцкене. Про це повідомила у своєму Facebook заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

Зі слів Маляр, цей інцидент Магучіх пояснює емоційністю. Журналістам спортсменка заявила приблизно те саме.

«Пояснення є: фото обіймів зі спортсменкою РОК — це наслідок емоцій. Ярослава знає, що в Україні триває російсько-українська війна, розуміє, що відбулось. Сумує з приводу того, як використали її фото в антиукраїнській пропаганді. Вона вважає за честь належати до лав військовослужбовців ЗСУ та вірна Україні» — повідомила Маляр.

Пояснюючи, які наслідки для Магучіх може мати цей інцидент, Маляр послалася на Доктрину публічного спілкування ЗСУ, п. 1.6, про те, що відповідальність за публічне спілкування службовців несе їхнє начальство.

«Тож, наразі, згідно чинного законодавства, проводиться робота з безпосереднім керівником» — додала Маляр.

Також Маляр пообіцяла, що у подальшому спортсмени-військовослужбовці будуть «належним чином ознайомлені з Доктриною публічного спілкування МОУ».

Зауважимо, що тренеркою Ярослави Магучіх є КМС Тетяна Степанова. Під час учорашньої зустрічі в аеропорту «Бориспіль» вона заявила, що отримала багато пропозицій переїхати до інших країн працювати – зокрема, до Росії, Німеччини, Кіпру та Австралії. За її словами, токійська Олімпіада стала великим стресом, в тому числі через скандал з фотографуванням.

«Я її відгороджувала від таких стресів, читала та їх переказувала. Це для мене був дуже великий стрес, мені навіть тренером не хочеться працювати після цього. У мене син підростає, і я завжди вчила його любити Україну, і Ярославу так само. Я там не плакала, а тут плачу. Ми приїжджали до різних країн і я завжди говорила, яка у нас гарна країна, як добре ми живемо. І після того, що сталося, для мене це був великий стрес», – пояснила тренерка.

Нагадаємо, учора міністр спорту закликав українців підтримати Ярославу Магучіх, щоб «не побачити її в іншій країні». Також він додав, що має намір «пропрацювати з федераціями питання того, як спортсмени мають себе поводити у таких ситуаціях».

Ярослава Магучіх – легкоатлетка з Дніпра (стрибки у висоту), представляє Збройні сили України. Вона має звання молодшого лейтенанта ЗСУ. Росіянка Марія Ласіцкене (Кучина) є офіцером армії країни-агресора, вона капітан ЗС РФ. На минулих виборах Ласіцкене також була довіреною особою президента Володимира Путіна.

Нагадаємо, каратист Горуна зі Львова підтримав обійми Магучіх з росіянкою попри війну з РФ.

Фото: Фейсбук