ЮНЕСКО може виключити Лавру-Софію Київську зі списку об'єктів Всесвітньої спадщини через незаконне будівництвом лідера партіїї «5.10» Геннадія Балашова на її території.

Інформація про те, що Києво-Печерська лавра може втратити статус об‘єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО через незаконну забудову, не є правдивою. Про це йдеться в заяві заступниці Олександа Ткаченка Світлани Фоменко на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

«На сьогоднішній день об’єкту Всесвітньої спадщини «Собор святої Софії та прилеглі монастирські споруди, Києво-Печерська лавра» виключення зі списку ЮНЕСКО не загрожує», – йдеться в повідомленні.

До слова, ЮНЕСКО може виключити Лавру-Софію Київську зі списку об’єктів Всесвітньої спадщини в зв’язку з незаконним будівництвом лідером партіїї «5.10» Геннадієм Балашовимна її території будинку. Про це повідомляв екс-нардеп Борислав Береза.

Проте наразі перше відео з розслідуванням Берези про незаконне будівництво Балашова заблоковано – в зв’язку зі скаргою самого Геннадія Балашова.

«Вперше за час існування мого каналу на YouTube було видалено одне з відео програми “Під особистий контроль за скаргою Геннадія Балашова. Геннадій був згаданий в розслідуванні як власник будівництва, яке на думку археологів і експертів загрожує статусу охоронної зони ЮНЕСКО (Лавра Софія Київська)», – йдеться в дописі.

Нагадаємо, Зеленський відповів на заклик відібрати Києво-Печерську лавру у Московського патріархату.

Фото: facebook