Керівництво академії не хоче прибирати з назви приставку “імені Чайковського”, а багато людей вимагають "дерусифікації".

У Міністерстві культури та інформаційної політики, а також Державному агентстві України з питань мистецтв вважають за необхідне првоести публічну дискусію щодо доцільності перейменування Київської консерваторії імені Петра Чайковського. Як зазначили на сторінці Держмистецтв у Фейсбук (Мінкультури зробило репост), позиція органів влади полягає в тому, що потрібно дотримуватись процедур при перейменуванні.

Раніше вчена рада консерваторії закликала владу не змінювати назву закладу.

У Держмистецтв переконані, що у випадку з консерваторією, через її національний статус та значущість назва має обиратись із залученням наукової спільности і суспільства.

Також зазначається, що звернення від вченої ради про збереження назви включають підписи лише половини вченої ради – 23 з 47. Через це звернення від закладу не може розглядатись як колективне.

У Держмистецтв також вважають, що потрібно опитати викладачів і студентів стосовно перейменування.

До того ж до листа не включили і оприлюднені результати голосування на засіданні.

“Ухвалення рішення вченою радою про необхідність чи ж навпаки недоцільність перейменування закладу вищої освіти є перевищенням повноважень самої вченої ради як колегіального органу управління та водночас порушенням процедурних норм, визначених законодавством”, – йдеться в повідомленні.

Питання про перейменування консерваторії розглядали 16 червня на засіданні вченої ради, яка вирішила відмовитись від ідеї.

Нагадаємо, керівництво академії не хоче прибирати з назви приставку “імені Чайковського” бо композитор, мовляв, є уродженцем України і представником її клуьтури.

Багато діячів таку позицію критикують — дехто пропонує перейменувати і забути, дехто — перейменувати, але творчість Чайковського вивчати на рівні з іншими видатними композиторами.

Частина колективу Національної музичної академії імені П.І. Чайковського виступає за перейменування закладу. До цього публічно закликали, зокрема, професори Олена Корчова та Юрій Чекан, а також студенти та випускники академії.

Фото: Фейсбук