До складу ради увійдуть представники громадськості, експерти та фахівці з різних галузей.

Експертна рада з питань декомунізації та дерусифікації при Мінкультури напрацьовуватиме рекомендації та узагальнюватиме практики щодо очищення громадського простору від монументів та інших об’єктів, котрі покликані закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

До складу ради увійдуть представники громадськості, експерти та фахівці з різних галузей.

Потреба у створенні консультативно-дорадчого органу виникла у зв’язку зі значною активізацією процесів декомунізації та дерусифікації в Україні та через повномасштабне вторгнення росії, вказують в МКіП.

Завданнями ради, як наголошують в міністерсві, є:

  • узагальнення практики, надання рекомендацій та пропозицій щодо очищення громадського простору від російської імперської та радянської спадщини, що покликана закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи;
  • надання рекомендацій щодо усунення пам’яток та об’єктів топоніміки, що стосуються російської імперської та радянської історії та культури;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією; інші питання, пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією.

А міністр культури Ткаченко наголосив, що Експертна рада консультативно-дорадчий орган.

Фото: Фейсбук