Відповідне прохання до міністерства підписали 6,5 тисяч киян.

Міністерство культури та інформаційної політики України зможе надати будівлі «Квіти України» у Києві статус пам’ятки архітектури тільки після того, як вона отримає статус щойно виявленої пам’ятки. Про це у своєму Телеграмі написав міністр культури Олександр Ткаченко.

Сьогодні столичні землезахисники передали в Мінкульт документацію, в якій вказано архітектурні особливості будівлі «Квіти України» з проханням надати їй охоронний статус.

В відомстві зазначили, що нині цього зробити не можуть.

«… для надання охоронного статусу об’єкту – КМДА має надати йому статус щойно виявленої пам’ятки та звернутись з цим до МКІП. Позиція нашого міністерства у даному випадку незмінна: ми оперативно розглянемо запит» — написав він.

Як ми повідомяли, знесення «Квітів України» почалося у понеділок, 12 липня. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Паркан, який був встановлений забудовником навколо будівлі, мають знести.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще півтора тижні тому. Крім того, проект будівництва не погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

Згодом стало відомо, що в КМДА забудовнику видали такі МУО, які дозволяють знесення будівлі і зведення нової в межах розмірів попередньої.

Фото: Фейсбук