Тепер храм обіцяють передати парафії до кінця 2023 року; дата, що була встановлена раніше — 1 червня 2022 року.

Передачу костелу святого Миколая римо-католицькій парафії святого Миколая Міністерство культури планує завершити до кінця 2023 року. Про це повідомили в Міністерстві культури та інформаційної політики України, повідомляє УНН з посиланням на відповідь відомства на запит.

У Міністерстві повідомляють, що наразі опрацьовується охоронний договір на будівлю. Процес затримується через “низку нормативно-правових актів, що ускладнює розв’язання питання”. Повідомляється, що це указ президента від 1995 року, який доручає органам виконавчої влади не передавати закріплене за національними закладами України майно, яке перебуває у власності держави, іншим організаціям.

Також вказано, що костел закріплений на балансі Національного будинку органної та камерної музики України. А згідно з законом «Про культуру» та постановою Кабміну «Про умови передачі пам’яток архітектури релігійним організаціям», спочатку необхідно перемістити Будинок музики в іншу рівноцінну будівлю.

Також у відповіді Мінкульту говориться, що «воєнний стан є об’єктивною причиною, яка ускладнює швидке вирішення зазначеного питання». Міністерством розроблено відповідні законодавчі зміни, які дозволять розпочати процедуру передачі костелу релігійній громаді.

«Процедура передачі в постійне безоплатне користування релігійній організації «Релігійна громада Парафія Святого Миколая Київсько-Житомирської Дієції Римсько-Католицької Церкви у м. Києві» об’єкта нерухомого майна – будівлі костелу святого Миколая буде завершена після внесення відповідних змін до законодавства та переміщення Національного будинку органної та камерної музики України до рівноцінного приміщення», – йдеться у відповіді на запит.

Як ми писали, згідно з існуючим меморандумом, костел сввятого Миколая мав відійти у власність римсько-католицької парафії з 1 червня.

1 червня парафія оголосила, шо костел, як і було домовлено в меморандумі, перейшов у її користування.

Згодом Мінкультури спростувало цю інформацію, а в парафії просто виправили свій допис — заявили, що костел мав перейти їм, але, мовляв, не встигли оформити документи. Парафіяни скаржаться, що храм вимагає термінового ремонту, але через юридичні тяжби вони не можуть розпочати роботи.

4 липня римсько-католицька парафія запросила в Україну Папу Римського і сподівається, що це прискорить процес передачі.

Фото: Фейсбук