Угоду з ЄІБ на 200 мільйонів євро в Кабміні планують підписати вже у грудні цього року.

У рамках Національної транспортної стратегії до 2030 року Україна планує повністю замінити весь міський громадський транспорт на електричний. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час Global e-Mobility Forum, організованому Міністерством клімату і довкілля Республіки Польща. 

За його словами, нині міністерство всіляко підтримує впровадження електротранспорту в Україні і шукає кошти у іноземних інвесторів.

«Національною транспортною стратегією України до 2030 року передбачено, що міста замінять свій автопарк на електробуси, і буде створено відповідну зарядну інфраструктуру для них. У цьому напрямі ми зараз активно співпрацюємо з міжнародними фінансовими організаціями і готуємося до реалізації другої фази спільного проекту з ЄІБ «Міський громадський транспорт України ІІ», який передбачає оновлення парків громадського транспорту у різних українських містах і заміну їх виключно на електротранспорт», – зазначив Владислав Криклій.

Також він додав, що міністерство повністю підтримує продовження дії звільнення від сплати ПДВ на ввезення до України електромобілів.

«Сьогодні в Україні близько 25 тисяч електрокарів, 25 тисяч гібридів і майже 9 тисяч пунктів електрозарядних станцій, які розміщені здебільшого у містах. Ми ініціювали і вже працюємо над внесенням нових змін у ДБН щодо планування і забудови територій, які б дозволили розміщення електрозарядних станцій на всіх дорогах загального користування, у тому числі, і місцевих», – підсумував Криклій.

Як повідомляє Міністерство інфраструктури, спільний проект України та Європейського інвестиційного банку, про який згадав Криклій, передбачає оновлення парку транспорту в різних українських містах. На даний час у списку всього 18 населених пунктів.

«Вже попередньо визначено 18 міст, які братимуть участь у другій фазі проекту… їх остаточний перелік буде сформовано після ратифікації відповідної фінансової угоди між Україною та ЄІБ», — заявив Криклій 17 листопада.

В списку міст на оновлення громадського транспорту Києва нині немає. На запит Kyiv.media в столичній міській адміністрації заявили, що сподіваються, що Київ таки потрапить до остаточного переліку. Нині в ньому є Сєвєродонецьк, Вінниця, Ужгород, Черкаси, Кременчук, Біла Церква, Мелітополь, Кам’янське, Хмельницький, Тернопіль, Кривий Ріг, Дніпро, Луцьк, Запоріжжя, Львів, Полтава, Одеса та Чернівці.

Угоду з ЄІБ на 200 мільйонів євро в Кабміні планують підписати вже у грудні цього року. Ці кошти підуть на придбання 280 тролейбусів, 65 електробусів, 24 трамваїв та 10 трамвайних вагонів. Також проект передбачає ремонт необхідної інфраструктури.

Раніше ми писали про те, що уряд вирішив відремонтувати дороги за $3,5 млн, які виділили на Інститут раку.

Фото: вікіпедія