Цю "ностальгічну" марку досі підтримують і інші українські виробники.

У соцмережах розкритикували столичну компанію-виробника напоїв “Оболонь” за випуск пива під назвою “Жигулівське”. Про це написав у своєму Фейсбуці користувач Олександр Глоба.

Чи доречно робити та продавати в Україні пиво під маркою “жигулівське”? Цей бренд пов”язаний з СРСР та росією. Чому київський пивзавод “Оболонь” досі через шлунок прив’язує українців до совку та кацапстану? Фото зроблено у мережі магазинів атб” — написав він.

Зазначимо, що цю марку пива завод випускав ще задовго до початку повномасштабної війни.

Крім того, в Україні не лише завод “Оболонь” випускає пиво під такою назвою. Цю “ностальгічну” марку підтримують також інші виробники — зокрема, “Опілля”, “Уманьпиво”, “Полтава”, Zeman. А Рівненський пивзавод у березні перейменував “Жигулівське” на “Віденське” через ідентичність рецептури.

Для довідки: назва пива “Жигулівське” з’явилася у Радянському Союзі у 30-ті роки ХХ сторіччя, його виготовляло 735 підприємств. Однак до того цей сорт був відомий як “Віденський”, рецептури відомого австрійського пивовара Альфреда фон Вакано, який мав завод у тому числі і в українському Тернополі.

При цьому словосполучення «Жигулівське пиво» задовго до появи самого сорту вживалося для збірного позначення продукції Жигулівського пивзаводу в Самарі. Однак серед сортів цього заводу не було пива з такою назвою.

Фото: Фейсбук