Балансоутримувачем собору є Міністерство культури та інформаційної політики, яке не поспішає передавати собор парафії.

В Київраді зареєстровано проект рішення щодо передачі костелу святого Миколая в Києві громаді римо-католицької церкви. Про це повідомляє у своєму Facebook депутатка Київради від «Голосу» Зоя Ярош.

За її словами, ініціатором проекту є голова фракції «Голосу» Григорій Маленко.

«Майже 30 років парафіяни римо-католицької церкви зверталися з численними зверненнями щодо повернення костелу своїй парафії. Наразі, через пошкодження будівлі вогнем, парафіяни, віряни, а також духовенство римо-католицької церкви змушені проводити служби просто неба. Віряни не мають доступу і до підвалів костелу, де раніше проводили недільні школи. Враховуючи стан будівлі та нагальну необхідність у проведенні відновлювальних робіт представники римо-католицької громади вчергове звертаються з вимогою передати його своїм парафіянам та релігійній громаді в постійне користування. Це дасть змогу зберегти пам’ятку від подальшого руйнування», — наводит ьЯрош текст проекту рішення.

Нагадаємо, балансоутримувачем собору є Міністерство культури та інформаційної політики.

Як ми писали, парафія костелу просить Міністерство культури та президента предати їй храм на відновлення, а міністр Ткаченко натомість не впевнений, що у католиків буде достатньо коштів.

На відновлення костелу лише всередині потрібно мінімум 75 мільйонів гривень.

Щодо користування костелом триває вже кілька років суперечка. Мінкульт начебто не планує віддавати будівлю костелу святого Миколая у безоплатне користування Парафії святого Миколая Римсько-Католицької Церкви в Києві. Приміщення костелу з релігійною громадою ділять артисти Будинку органної музики – їм торік у вересні пообіцяли новий концертний зал у іншій будівлі. Поки його не збудовано, релігійна громада та артисти мають спільно користуватися приміщеннями костелу. Згідно з документом уряду, об’єкт мають побудувати до кінця 2023 року.

Фото: Радіо Свобода