До неї увійшли депутати п'яти фракцій Київради.

У Київській міській раді створено робочу групу для напрацювання комплексного рішення щодо питання створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр» у Солом’янському районі. Таке рішення ухвалили на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики, повідомляє сайт Київради.

Повідомляється, що ініціаторкою створення робочої групи стала депутатка Київської міської ради, секретарка постійної комісії з питань екологічної політики Євгенія Кулеба («Слуга Народу»).

Депутатка наголосила на необхідності напрацювання комплексного рішення щодо майбутнього зеленої зони міста.

«Зараз важливо створити робочу групу з розширеним складом учасників. Мета – напрацювати комплексне рішення щодо питання створення ландшафтного заказника місцевого значення «Протасів Яр». Особливо враховуючи той факт, що я не знаю жодної фракції Київради, яка б не розділяла ідею того, що потрібно знайти механізми збереження зеленої зони», – зазначила Кулеба.

До складу робочої групи, крім Кулеби, виявили бажання долучитися депутати Київської міської ради Юлія Лимар (УДАР), Ольга Чайка («Європейська Солідарність»), Олексій Гриценко («Громадянська позиція»), Михайло Ковальчук («Батьківщина»).

Крім того, було підтримано ініціативу звернутися до постійної комісії з питань архітектури, містобудування та земельних відносин вжити заходи щодо неподовження договору оренди та викупу земельних ділянок, які знаходяться у приватній власності.

В КМДА нагадують, що раніше заступник міського голови, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко заявляв, що у столиці є вкрай необхідним збереження усіх фрагментів природних ландшафтів, які досі існують.

«Солом’янський район один із найменш озеленених у місті Києві, тому збереження великих масивів зелених насаджень є необхідним для якості повітря та мікроклімату району. Наразі на цих територіях планується збудувати три багатоповерхові башти житлового комплексу. Це є неприпустимим. Міська влада буде відстоювати позицію територіальної громади міста та виступати на захисті її інтересів», – додав Володимир Бондаренко.

Нагадаємо, днями суд відхилив апеляцію ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона Груп» на відновлення договору суборенди на землю в Протасовому яру. Забудовника «Дайтона Груп» пов’язують з бізнесменами з Дніпра Генадієм Корбаном та Олегом Левіним.

Компанія планує зведення у Протасовому ЖК «Турбійон» з трьох висоток по 40 поверхів кожна, але Київрада повернула одній з ділянок в парку статус зеленої зони. В квітні цього року договір суборенди між ТОВ «Бора» і ТОВ «Дайтона Груп» Господарський суд Києва визнав недійсним.

Фото: Фейсбук