Нова назва походить від слова «Верба» – це назва історичної місцевості села Михайлівська Борщагівка.

З метою деколонізації топоніміки у Святошинському районі вулицю Маршала Бірюзова перейменовано на Вербівську. Загалом у столиці вже перейменовано понад сотню міських об‘єктів, назви яких пов’язані з росією та її сателітами, нагадує прес-служба КМДА.

Повідомляється, що у травні поточного року експертна комісія порекомендувала включити вулицю Маршала Бірюзова до переліку міських об’єктів, назви яких пов’язані з російською федерацією або її сателітами.

Вулиця Маршала Бірюзова була названа на честь радянського військового, який не має значущості для історії міста Києва. З метою деколонізації столичної топонімики шляхом рейтингового електронного голосування в додатку «Київ Цифровий» було обрано нову назву цієї вулиці. Серед варіантів щодо перейменування найбільшу кількість, а саме 16 938 голосів, набрала пропозиція – вулиця Вербівська, яка походить від назви «Верби» – історична місцевість села Михайлівська Борщагівка на якій розташована сучасна вулиця. Надання назви на честь історичної топоніміки допоможе підкреслити неперервний зв’язок сучасного Києва із містом та приміськими селами попередніх століть, сприятиме відновленню унікальної історичної картини міста, а також поширенню історичної свідомості українського народу” – йдеться в повідомленні.

За результатами голосування та на основі експертних висновків депутатський корпус Київської міської ради підтримав рішення щодо перейменування вулиці Маршала Бірюзова на Вербівську.

Фото: Фейсбук