Печерський районний суд Києва вперше провів розгляд справи та виніс вирок відносно колишнього працівника батальйону міліції особливого призначення “Беркут” ГУ МВС України в Харківській області, який перебуває у розшуку з 2015 року у формі спеціального судового провадження (in absentia).

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Експравоохоронця засуджено до 8 років за ґратами з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на 3 роки.

В ОГ зазначають, що наразі це найсуворіший вирок відносно правоохоронця.

Прокурори у суді довели, що 1 грудня 2013 року засуджений завдав численних ударів гумовим кийком та ногою в різні частини тіла та по голові активісту – учаснику акції протесту біля Адміністрації президента на вулиці Банковій.

Потерпілий в цей час не вчиняв жодних протиправних дій. Він лежав на проїжджій частині, а його руки були скріплені за спиною кайданками.

Колишній правоохоронець обвинувачувався у вчиненні, на виконання явно злочинного наказу, перевищення влади та службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства (ч. 4 ст. 41 ч. 2 ст. 365 КК України).

Фото: Відкриті джерела