Всього послугами зловмисників скористалися більше 3 тисяч осіб.

У Києві викрито групу осіб, які масово підробляли ПЛР-тести, а також медичні картки про вакцинування. Про це повідомляє прокуратура Києва у Facebook.

У відомстві повідомляють, що в співпраці з поліцією та СБУ ліквідували схему виготовлення та масового розповсюдження ПЛР-тестів від імені українських та закордонних лабораторій, а також медичних карток про вакцинування осіб (ч. 3 ст. 358 КК України).

«Згідно з матеріалами слідства, 54-річний чоловік у змові з представниками туристичних фірм налагодив схему підроблення та видачі фальшивих результатів ПЛР-тестів з негативним результатом на коронавірус, виданих нібито українськими та закордонними лабораторіями, а також медичних карток про вакцинування осіб» — йдеться в повідомленні.Повідомляється, що туристичні фірми займались оформленням документів для виїзду за кордон, зокрема й для відпочинку в інші країни. Як додаткову послугу працівники пропонували клієнтам вже готові ПЛР-тести від нібито українських лабораторій для виїзду за кордон та ПЛР-тести від імені закордонних лабораторій для можливості в’їзду в Україну. Також зазначені особи виготовляли фальшиві медичні картки про проведення вакцинації.

Виготовлялися підроблені довідки впродовж доби після надходження замовлення, вартість становила від 450 до 850 грн залежно від рівня якості фальшивки (довідки з QR-кодом та бланками певних установ оцінювалися дорожче) та осіб, які «привели» клієнта.

За оперативними даними, схема існувала з осені 2020 року. При цьому жодних тестів клієнтам не проводили.

«У ході проведених обшуків за місцем проживання фігуранта та місцем виготовлення підроблених документів правоохоронці вилучили підроблені довідки про результати ПЛР-тестів, комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності, готові бланки та шаблони для виготовлення сфальсифікованих довідок та медичних карток, 16 банківських карток, які використовували у своїй протиправній діяльності особи, незареєстрований газовий пістолет» — зазначили в прокуратурі.

У відомстві кажуть, що на даний час встановлено, що кількість довідок, які реалізовувались особами за травень-вересень 2021 року складала 30-50 штук на день, а загальна кількість осіб, які скористались «послугами» ділків становить більше 3 500 осіб.

Вирішується питання щодо повідомлення про підозру учасникам схеми.

Нагадаємо, в Києві можна придбати фальшивий COVID-сертифікат: ціни стартують від 3 500 гривень.

Фото: Фейсбук