У столиці відкрилася виставка «Кожен із нас — воїн», яка є спільним проєктом Сил територіальної оборони Збройних сил України та Українського інституту національної пам’яті до Дня Незалежності.

У церемонії відкриття експозиції взяв участь міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, повідомляє Укрінформ.

“Моральна підтримка бійців збройних сил надзвичайно важлива. Я вдячний Українському інституту національної пам’яті за те, що такі виставки постійно організовуються, навіть закордоном. Зокрема, виставка розбитої російської техніки, яка зараз стоїть на Хрещатику, також була за кордоном”, – сказав Ткаченко.

Ткаченко зазначив, що наративи та ідеологічну складову у лавах ЗСУ та МВС допомагає підтримувати голова УІНП Антон Дробович, який з першого дня знаходиться в Силах територіальної оборони.

Він також зазначив, що діяльність Інституту необхідна задля розуміння глибини традицій, які зараз продовжують плекати українці.

“Історія наша більша ніж 31 рік. Це історія постійної боротьби за право ідентичності українського народу. І ті цінності, які закладалися ще під час Русі, у середні віки, ми продовжуємо плекати. Сьогодні ми ще краще розуміємо, що це війна за нашу ідентичність і традиції”, – сказав міністр.

Своєю чергою голова УІНП наголосив, що виставка розкриває меседж, що Сили ТрО – це не просто законодавча новела, посилення обороноспроможності країни, а “щось таке, що з нами 1000 років”.

“І в княжу добу, і за часів козаччини, і за часів УНР ми бачимо, що люди абсолютно різних спеціальностей готові боронити свою землю”, – сказав Дробович.

За словами фотографа із 15-річним стажем Олега Пальчика, який є солдатом Сил ТрО й співавтором проєкту, акцент зроблено на очі бійців. “Основна увага в портретах – це емоція й історія бійця в його очах. Зображені люди або безпосередньо перебували на лінії фронту на момент фіксації, або тільки повернулися з війни. І з цими свіжими почуттями ми їх “ловили” та фотографували”, – розповів він.

Водночас Пальчик підкреслив, що в очах українських військових немає страху та водночас не зчитується бажання все стерти на порох.

“Вони готові захищати свою землю, нищити ворога до останнього, але це не приносить їм якогось задоволення чи чогось подібного. Це необхідна робота. Це відслідковується в очах й емоціях”, – підсумував він.

Натомість капітан Сергій Федоренко підкреслив, що проєкт дає змогу, з одного боку, вшанувати загиблих, які з перших днів війни вийшли проти військ рф, а з іншого – підтримати бригади Сил ТрО, які зараз на першій лінії оборони стримують ворога.

Третім аспектом виставки стала своєрідна відповідь на запитання “У чому сила?” Відповідь Сил ТрО чітка: сила – у сміливості, стійкості, спротиву, злагодженості й результаті, зазначено на банерах.

Експозиція виставки розміщена на Контрактовій площі, між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді.

Проєкт являє собою низку банерів, де поєднано фотопортрети бійців з лав тероборони з інформаційними повідомленнями про історичну тяглість формування “народного ополчення”. За словами організаторів, метою ініціативи було показати важливість готовності захищати свій дім і свою країну та роль Сил територіальної оборони у захисті України. Ознайомитися виставкою кияни та гості міста зможуть протягом місяця.

Фото: Укрінформ