За боржником слідкують за допомогою камер спостереження, визначають місце розташування і приїжджають з копами.

Від початку жовтня у 5-ти областях України запровадили новий метод примусу боржників до виконання судових рішень. Державна виконавча служба спільно з МВС знаходить автівки порушників за допомогою камер, і пропонує сплатити борги: як це відбувається, показали журналісти «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Дмитро проживає у будинку на вулиці Велика Васильківська, 134 і їздить на великому й дорогому седані. А ще він має борг на суму 104 тисячі гривень.

Нещодавно чоловік розлучився з дружиною і мав щомісяця сплачувати аліменти. Але з якихось причин цього не відбулося. Згодом накопичився стотисячний борг. Окрім невиплати аліментів Дмитро має ще кілька штрафів за перевищення швидкості, які також не погашені. За позовом від колишньої дружини боржника, виконавчій службі довелося примусово стягнути борг —конфіскувати автомобіль.

Для цього до Дмитра завітали представники Державної виконавчої служби разом з поліцією.

«Це мій хліб. Все що ви кажете, це все фікція, це все х**ня. Ця справа х**ня, це все х**ня. А рішення суду, я був на ньому, хоч на однмоу засіданні, я знав про нього? Мені приходила хоч одна повістка?» — поскаржився Дмитро.

Дмитро не хотів віддавати авто

Як стверджують виконавці, Дмитро був поінформований про борг у липні. І ще тоді міг захистити від конфіскації свій Chrysler 2008 року випуску, який в середньому можна придбати за 9 500 долларів (майже 250 тисяч гривень). Але перш ніж казати про оцінку та можливий продаж, авто мають конфіскувати. Втім Дмитро ніяк не хотів на таке погоджуватися. Довелося втрутитися правоохоронцям.

Зрештою, машину забрали на евакуаторі на штрафмайданчик. Але продавати не збираються. Дмитро зможе забрати її, якщо погасить всю заборгованість.

Авто конфісковували у присутності працівників поліції

Таких історій багато, адже тисячі людей по всій Україні не сплачують борги. Тому за них взялася Виконавча служба. Знайти боржника за автівкою — один з найлегших способів вияву порушника. За людиною слідкують за допомогою камер спостереження, визначають місце розташування і приїжджають з копами.

«Якщо боржник має заборгованість більше ніж 3 місяці по аліментам, ми звертаємось щодо стягнення на майно. Якщо більше ніж 4 місяці, ми вже маємо право обмежити його право виїзду за межі України, обмежити право керування транспортними засобами. В подальшому, якщо заборгованість більше ніж за 6 місяців, заінтересована сторона, це саме стягувач, саме по аліментам, може звернутись до органів досудового розслідування щодо порушення кримінальної справи» — розповів старший державний виконавець Роман Сидоренко.

Якщо боржник не має власного авто, його шукають за місцем проживання, і вже там проводять опис та конфіскацію майна. Зокрема, задля виплати аліментів. Але це не єдиний вид боргів, які підпадають під стягнення.

«Під цю програму підпадають усі категорії стягнень, але ми на даний момент працюємо найбільше по категорії стягнення аліментів, люди, які не платять штрафи. От до прикладу у нас були боржники, у яких навіть по 400 тисяч було штрафів. Тобто ми вилучали у них транспортні засоби і спонукали їх погашати, тому що інших варіантів нема. Також були преценденти, де у нас було 82 тисячі гривень штрафів. Вилучили транспортний засіб — боржник все погасив» — додав працівник служби.

Фото: Фейсбук