Будинок має статус пам’ятки архітектури місцевого значення, кияни також називають його «будинок-омана».

Будинок у Києві на Трьохсвятительській, 11 (Шевченківський район) є яскравим прикладом «хитрощів проектувальників XX століття» — з одного боку він має 3 поверхи, з іншого — цілих 5. Про це у своєму Facebook пише заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій.

За словами чиновника, архітектори, які проектували цей будинок, нині б «дуже майстерно обманювали контролюючі органи».

Якщо дивитися на будинок саме з боку Трьохсвятительської та Михайлівського собору — це триповерхова будівля у стилі функціоналізму з елементами модерну, типовий прибутковий будинок того часу.

«Однак, зайшовши у приміщення, бачимо сходи, які ведуть не тільки вгору, а й донизу. На найнижчому поверсі розташований вихід у двір. Тут відкривається вже абсолютно інша картинка – виявляється, що будинок розташований в заглибині й налічує 5 поверхів» — пише Тацій.

За його словами, якби цей будинок споруджувався зараз, то таким чином забудовнику, можливо, вдалось би обійти умови містобудівної документації та зберегти граничну висоту, не зменшуючи кількість поверхів.

«Говорять, що такою особливістю будинку на початку XX століття користувались аферисти. Вони пропонували киянам рідкісні товари, брали гроші, обіцяючи винести їх, а потім зникали, виходячи з інших дверей у двір» — додає чиновник.

У соцмернежах кияни іноді називають цю пам’ятку «будинком-оманою» і зазначають, що такі нестандартні рішення архітекторам довелося ухвалювати, аби втримати будинок не тому ландшафті, де його почали зводити.

Нещодавно стало відомо, що на Солом’янці замість застарілої будівлі побудують нову школу на 640 місць.

Фото: Фейсбук