Центр можуть запустити вже за півроку.

На території державної резиденції «Конча-Заспа» планується створення Центру дитячого правосуддя для захисту прав дітей. Його створення ініціював уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба, повідомляє сайт офісу глави держави.

Центр матиме на меті захист прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації, щоб підвищити якість збору доказів та мінімізувати травматизацію дітей. Проект буде пілотним, надалі такі центри, можливо, відкриють і в інших містах України.

Кулеба під час круглого столу в Офісі президента зазначив, що кожна п’ята дитина в Україні стає жертвою сексуального насильства, але обвинувальних вироків у таких справах вкрай мало. Натомість під час слідчих дій діти отримують додаткові психологічні травми.

«Свого часу США та європейські країни ухвалили рішення змінити підхід до розслідування злочинів проти статевої недоторканості дитини, створюючи максимально дружні стосовно постраждалих дітей центри дитячого правосуддя. Мета цих центрів – єдиний раз, у єдиному місці здійснити збір доказів у справі, а також допомогти дитині та її сім’ї отримати всі необхідні послуги», – наголосив Кулеба.

Також чиновник повідомив, що вважає за необхідне відкрити в Україні близько 100 таких центрів. Через пілотний центр, що планується створити в Конча-Заспі, будуть проходити всі справи в Києві та Київській області; його працівники пройдуть спеціалізоване навчання.

Очікується, що на відкриття центру знадобиться щонайменше півроку.

Як ми повідомляли, з початку року в Києві зафіксували понад 5 тисяч звернень щодо домашнього насильства.

Фото: піксабей