Дівчинка виготовила скульптуру кота ще у 2019 році і чекає відповіді з Королівського палацу Бельгії.

Історію створення кота та пояснення, чому саме пісяючий кіт, 13-річна киянка Ксенія Збишко описала на своїй Instagram-сторінці.

Виявляється, Ксенія приурочила свою роботу до 400-річчя від дня встановлення скульптури Пісяючий хлопчик.

Свій перший лист, в якому я розповіла Королівській сім’ї про свою скульптуру, яку я хочу передати їм в подарунок, я відправила ще в листопаді 2019. І отримала на нього відповідь від Королівської родини в особі голови відділу петицій і соціальних справ Шанталь Кормана. Мій лист перенаправили меру Брюсселя, але світ накрила пандемія коронавірусу“, – розповідає свою історію київська школярка.

Ксенія вважає, що зараз найкращий час, аби завершити почату справу, оскільки світ потроху повертається до активного життя, а культурне життя Бельгії знову розквітає.

Мені б дуже хотілося подарувати людям ще один привід для посмішки – свою скульптуру пісяючого кота, яка доповнить сім’ю Пісяючого хлопчика, Пісяючої дівчинки і Пісяючого собаки“, – зазначає Ксенія.

Дівчина написала листа Її Величності Королеві Матильді і тимчасово повіреному в справах України в Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург Олександру Сорочику.

Тепер з нетерпінням чекаю відповіді і сподіваюся, що мій подарунок скоро приймуть!“, – пише Ксенія.

Школярка із 8 років професійно вивчає мистецтво: живопис, графіку, малюнок, скульптуру, кераміку тощо. Мріє в майбутньому вчитися у Королівській академії наук і мистецтв Бельгії. Мрія з’явилась після того, як дівчинка у червні 2017 року побувала в Антверпені – Ксенія взяла участь у щорічній виставці музею Lamber Montmartre Musee. Під враженнями від виставки киянка вирішила створити свою скульптуру для Бельгії і так у 2019 році вона 11-річна  завершила роботу над Пісяючим котом.

Раніше ми розповідали історію про 13-річну киянку Анну Полегенько, яка задля поїздки у літературиний табір оголосила розпродаж своєї бібліотеки та маминих картин.

Фото: instagram