Обшуки проводяться в рамках провадження щодо закупівлі підприємством пального.

У приміщеннях керуючої компанії з обслуговування житлового фонду Святошинського району Києва проведені обшуки Святошинською окружною прокуратурою зі слідчими Національної поліції. Працівниками підприємства надано всі запитувані слідчо-оперативною групою документи, інформує сайт КМДА.

Повідомляється, що обшуки проводяться в рамках кримінального провадження щодо закупівлі підприємством пального у 2021 році.

Керуюча компанія повідомляє, що закупівля пального здійснювалась із застосуванням системи електронних закупівель Prozorro «з урахуванням усіх вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

У повідомленні вказано, що протягом дії договору, ціна палива «змінювалась тричі на відсоток коливання ціни палива на Українському паливному ринку в порядку визначеному статтею 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Кожна зміна ціни палива нібито підтверджувалась відповідною довідкою уповноваженого органу — ДП «Держзовнішінформ» про рівень цін палива на ринку.

Після трьох підвищень, які відбулись протягом року, ціни за якими підприємство закуповує пальне — значно нижче середньоринкових, зазначають в КМДА.

«Так станом на 21.10.2021 наше підприємство здійснює закупівлю пального за цінами: А- 95 -25,25 грн. А-92-24,03 грн. Дизельне паливо – 24,53 грн. Це в середньому на 16% нижче середньо ринкової вартості палива по місту Києву (за інформацією Укрстату). Та набагато нижче ніж ті, з якими стикаються автомобілісти на АЗС м. Києва. При цьому, договір з постачальником передбачає, що підприємство не закуповує паливо автоцистернами, а користується талонами автозаправних станції, які отримуються персоналом  за необхідністю» — зазначили в КМДА.

Оплата палива начебто здійснюється на засадах відстрочки платежу — підприємство отримує та використовує паливні талони, а сплачує пізніше.

Підтвердженням зазначеного є договір та додаткові угоди на закупівлю пального доступ до яких є відкритим у системі Prozorro за посиланням, зазначили в міськадміністрації.

 Фото: Фейсбук