Воно відбувається через висадження особливого сорту винограду

Столична влада прийняла рішення застосувати в місті технологію вертикального озеленення, зокрема, з використанням винограду Вічі. Про це йдеться у повідомленні начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного.

З його слів, така ініціатива дозволить збільшити площу зелених насаджень з мінімальними фінансовими витратами.

Останнім часом ми разом з колегами багато думали про те, як збільшити площу зелених насаджень у Києві в умовах обмеженого фінансування. І не просто збільшити, а досягнути при цьому максимального екологічного ефекту. В якийсь момент на думку спала ідея вертикального озеленення, а саме використання винограду Вічі. Так народилася ініціатива #МістоЖивихСтін”, – розповів Олександр Возний.

Він повідомив, що сьогодні було зроблено перший крок у напрямку вертикального озеленення міста  – кущі винограду Вічі висалили біля будівлі Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Возний закликав усіх приєднуватися до еко-ініціативи та висаджувати Вічі на своїх будинках та офісах.

Вертикальне озеленення є дуже поширеним у світі – зелені стіні можна побачити на вулицях Лондона, Парижа, Мадрида, Берліна, Відня і багатьох-багатьох інших міст. Чому вертикальне озеленення таке популярне? По-перше, воно сприяє поліпшенню якості повітря за рахунок поглинання забруднювачів.  Існує дослідження, яке вказує, що на вулицях із вертикальним озелененням вміст діоксиду азоту менший на 40%, а зважених часток (пилу) – на 60%. По-друге, це охолоджуючих ефект як зовні так і всередині приміщення. Науково доведено, що влітку всередині приміщення із вертикальним озелененням температура нижча в середньому на 5 градусів у порівнянні з аналогічним приміщенням без зеленої стіни. Також вертикальне озеленення допомагає поглинати дощову воду та розвантажувати каналізацію, зменшує шум і просто сприяє гарному настрою”, – розповів він.

Раніше ми писали про будинок на Ревуцького, який прикрасили за допомогою винограду Вічі.

Фото: Фейсбук