Реставрацію в ньому проводить компанія, яка обслуговує заклади харчування.

В кесонно-тунельній секції, що в столичному парку Наталка (відомий також як Сталінський кесон та «Титул №10»), тривають реставраційні роботи. Нещодавно виконавці робіт показали паспорт об’єкта, повідомляють «Вартові Оболоні», виклавши відповідне фото.

Згідно з ним, завершення реконструкції планується на 2 квартал наступного року; площа кесона після цього складе понад півтори тисячі квадратних метрів. У верхній його частині обладнають щось на кшталт башти та кілька оглядових майданчиків, до яких можна буде дістатися через зовнішні сходи. Водночас, яким буде призначення об’єкта після ремонту — невідомо.

Відомо натомість, що роботи на кесоні проводить ТОВ «Гранада-82», власником якої є Ігор Тинний, якому належить ресторан «Прага» у Голосіївському районі міста. Активісти з сайту my-obolon.kiev.ua повідомляють, що швидше за все, в кесоні також відкриють заклад харчування або розваг.

Водночас, активісти спільноти «Вартові Оболоні» пишуть, що не проти цього — але мають деякі побажання до майбутній власників.

«Майданчик рівня «Праги» зміг би дати друге життя сірій бетонній брилі, яку для своїх потреб роками використовували бомжі і наркомани. Є і побажання до власника — оглядові майданчики нагорі і сходи збоку повинні бути вільно доступні гостям парку, як нова визначна пам’ятка. Є й умова, щоб уникнути майбутніх конфліктів — тиша в нічний час» — пише активіст Кирило Сазонов.

Для довідки: кесонно-тунельну секцію в урочищі Наталка почали будувати ще в 1936 році, вона мала стати частиною залізниці, яку збиралися прокласти під Дніпром. Через початок Другої світової війни роботи зупинили, але кесон залишили. У 2017 році столичні архітектори запропонували реставрувати його під культурно-мистецький простір, якому навіть дали назву — «Арт-кесон».

Візуалізація проекту «Арт-кесон»

Втілити проект не вдалося — судячи з усього, кесон не вдалося повернути в комунальну власність міста. Водночас, «Вартові Оболоні» повідомляють, що питання законності отримання права власності на кесон нинішнім власником також залишається відкритим.

Раніше ми писали про те, що легендарне 35-річне панно з готелю «Турист» після демонтажу планують передати в музей.

Фото: фейсбук