Отець Ігор виступив проти рішення громади і не пустив селян до церкви.

Жителі села Іванків на Київщині одноголосно підтримали перехід релігійної громади Української православної церкву Московського патріархату (УПЦ МП) у підпорядкування Православної Церкви України. Про це повідомляє «ТРС-Бориспіль».

Збори релігійної громади відбулися 5 червня. За приєднання до ПЦУ віддав свій голос 291 член громади.

Проте настоятель Спасо-Преображенського храму отець Ігор виступив проти рішення громади і не пустив селян до церкви. Він зачинивши церкву та виставив біля дверей кордон із немісцевих молодиків. Жителі села вирішили викликати поліцію. Настоятель храму заявив, що зібрання «нелегітимне» та що «держава не повинна втручатися у справи церкви» Він також заявив, що якщо громада хоче «свою церкву», нехай збудує новий храм. У відповідь на це місцеві жителі заявили, що селу потрібна «українська церква, а не московська», та нагадали, що саме Москва зараз убиває українців на лінії фронту.

Громада почала роботу над реєстрацією громади ПЦУ ще у 2020 році. Громаду у Іванкові зареєстрували на початку 2022 року, а уже 24 лютого розпочалося повномасштабне вторгнення рф в Україну. Тому більшість вірян відмовилися ходити у місцевий храм, оскільки богослужіння там веде священик Московського патріархату.

Фото: скріншоти