Будинок на Володимирській, 93 є у переліку будівель під загрозою знищення, але не в переліку пам'яток культурної спадщини.

Деталі про боротьбу за унікальний «будинок із жуками» на вулиці Володимирській, 93 в історичному ареалі Києва написав депутат Київради, голова Постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою Владислав Турбіцин.

Почалося з того, що торік на вулиці Володимирській, 95/42 розпочалося нове будівництво і роботи тривали впритул до дореволюційного будинку №93. За словами депутата, через дії забудовника «будинок із жуками» опинився в аварійному стані.

«Кияни стверджували, що забудовник сусідньої ділянки начебто вижив всіх мешканців будинку для знесення і ймовірного розширення будівництва за рахунок історичної будівлі», – зазначив Турбіцин.

За його словами, він попросив забудовника показати проект реконструкції. У ньому йшлося тільки про реставрацію будівлі, зі збереженням її історичного вигляду, без втручання і «доробок».

«Але забудовник підступно обдурив всіх! Наразі вже знищено ліпнину всередині, що була виконана в історичному стилі з елементами неоготики та неоромантизму. А саме: унікальний декор, що зображує рослини і комах» – наголосив Турбіцин.

Заявив, що направляв депутатське звернення на ім’я директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Олександра Никоряка, аби будинок на вулиці Володимирській, 93 внесли до Переліку пам’яток культурної спадщини місцевого значення Києва із занесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

За інформацією Департаменту охорони культурної спадщини,  будинок на вулиці Володимирській, 93 внесений до переліку об’єктів, що перебувають під загрозою знищення.

«На даний час фахівцями комунальної установи Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій заплановано провести обстеження та дослідження будинку з метою визначення його історико-культурної цінності та можливості занесення до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва», – відповіли у Департаменті.

Тим часом депутат заявив, що звернувся з даного приводу також до прокуратури та поліції.

Раніше ми писали, що замовник будівництва на Володимирській, 93 — компанія «Сенс.буд». За даними з відкритих джерел, один з бенефіціарів «Сенс.буд» – Оксана Кушнір, дружина голови ПАО «ХК Київміськбуд» Ігоря Кушніра.

«Будинок із жуками» – триповерховий прибутковий будинок останньої третини XIX століття, що належав Марії Станіславській. Будинок знаменитий модерним ліпним декором, який зображує рослини і комах — жуків і мух. Подібний будинків у Києві більше немає.

Нещодавно у Києві вирішили знести історичний будинок на розі Хрещатика та Європейської площі – там збудують готель. Хмарочосу насправді не буде.

Фото: Фейсбук