Всі будинки у місті підключені до світла, повністю відновлені комунікації.

Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин.

«У мене була комунальна нарада і ми дивилися показники лічильників по водопостачанню, по електриці. І наразі я чітко можу сказати, що 70-75 відсотків до міста вже повернулося мешканців. Це дуже велика цифра», – сказав він.

Маркушин також поінформував, що влада міста уже подала в обласну комісію ТЕБ та НС на демонтаж 40 багатоповерхових будинків, ще майже 100 будинків потребують капітальному ремонту.

«І майже 1500 приватних будинків підлягають так само демонтажу, а 1183 приватні будинки – підлягають ремонту», – сказав він.

Говорячи про підготовку до опалювального сезону, мер зазначив, що комунальне підприємство міста робить все можливе, щоб він почався вчасно для тих будинків, які наразі можна відремонтувати.

«Завдання стоїть на перше вересня прозвітувати. І я впевнений, що ми встигнемо все зробити», – сказав він.

Крім того, мер Ірпеня поінформував, що нині всі будинки у місті підключені до світла, повністю відновлені усі комунікації – і водопостачання, і водовідведення, і мобільний зв’язок, і газопостачання.

«Наразі вже закінчують монтувати повністю вуличне освітлення. Воно на 90 % уже готове, і я впевнений, що вже через тиждень ми навіть зможемо його увімкнути. Бо усі дроти, більшість плафонів цих світильників було пошкоджено в Ірпені, або повністю знищене. Наразі це максимально відновлюють наші комунальні служби. Більшість світлофорних об’єктів уже зроблено», – сказав Маркушин.

Мер також нагадав, що в Ірпені низка іноземних та українських архітекторів працюють над проєктами відновлення різних об’єктів у місті.

«Ми раніше зібрали архітекторів України і закордонних архітекторів у рамках Irpin Reconstruction Summit. Приїхало більше 150 архітекторів. Ми їх розділили на підгрупи щодо окремих об’єктів, таких як стадіон, будинок культури, садочки, школи, центральна площа – вони розбилися на підгрупи і роблять проєкти. Найкращі проєкти потім буде обирати комісія і будемо ті проєкти втілювати в життя»,- поінформував Маркушин.

При цьому він додав, що влада Ірпеня оприлюднить на загал ці проєкти, щоб містяни могли обрати найкращі.

Фото: Фейсбук