Слідча група завершила огляд і фіксування воєнних злочинів в Ірпені; є перша оголошена підозра за вбивство цивільних людей, ще 10 - за катування та мародерство.

Про це сказала генеральний прокурор Ірина Венедіктова на брифінгу в Ірпені Київської області, повідомляє Укрінформ.

“Київська область стала символом звірств російських окупантів, а Ірпінь став одним з місць, де проти мирного населення злочинно застосовувалися протипіхотні, мінометні міни, шрапнельні снаряди та інша заборонена зброя. Жителі зазнали від окупантів тортур, катувань та вбивств”, – заявила Венедіктова.

Завдяки двотижневій комендантській годині спільна слідча група змогла завершити огляд, фіксацію фактів злочинів у Ірпені.

Загалом опитано 288 свідків. Є факти семи розстрілів цивільного населення, а також розстрілу з танка людей, які намагалися евакуюватися.

Дослідження людських останків показало, що більшість мешканців загинули від осколокових та кульових поранень, але є факти смерті від голоду.

«Ми будемо встановлювати підозрюваних осіб, будемо публікувати їхні фото. Такі злочини стали можливими через безкарність. Наша головна мета – довести ці справи до суду і добитися покарання кожному злочинцю. Наразі є перша оголошена підозра за вбивство цивільних людей, ще 10 – за катування та мародерство», – додала Венедиктова.

Наразі огляд Ірпеня слідчою групою завершено (хоча не виключено, що при поверненні жителів будуть з’являтися нові факти чи свідчення). Ведеться така ж робота у Бучі, Макарові, Гостомелі, Ворзелі, Іванкові та інших містах і селищах Київщини.

Фото: Фейсбук