Роботи триватимуть до кінця лютого.

Протиаварійні роботи в Гостиному дворі у Києві тривають, нині вони на другому етапі з загальних чотирьох. Про це повідомляє у своєму Facebook міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Він нагадує, що роботи мають завершитися в лютому цього року.

«Нагадаю. Є 4 етапи реставрації Гостиного двору. Наразі ми – в перших двох етапах: термінові протиаварійні роботи та розробка концепції. Термінові протиаварійні роботи мають бути завершені вже у лютому цього року» — пише він.

Ткаченко перелічив список робіт, які тривають станом на 18 січня. Більшість із них — це роботи зі встановлення паркану. Ось повний перелік: відновлення електропостачання, виготовлення металевих конструкцій, влаштування паркану по периметру, прибирання та вивезення сміття, організація системи водопостачання, зварювальні роботи, бетонування металевих стійок паркану.

Також Ткаченко повідомив, що продовжується розробка концепції функціонування відновленого Гостиного двору та Контрактової площі.

«Дослідники громадської організації «Урбанина» вивчили Контрактову площу, проаналізували транспортні та людські потоки, а також типові маршрути, зробили історичний та архітектурний аналіз (…) Ми створили робочу групу з питань розробки концепції розвитку Гостиного двору при МКІП. Триває обговорення, але вже є рішення, що пам’ятка має бути мультифункціональним простором» — вказує він.

По завершенню будуть розпочаті наступні 2 етапи: створення проекту реставрації та безпосередньо реставраційні роботи, вказує він.

Днями стало відомо, чия компанія виконує протиаварійні роботи в Гостиному дворі на понад 30 мільйонів.

Фото: Фейсбук