Вони проводять фіксацію завданої шкоди, оцінку вартості ремонту з оформленням усіх документів безкоштовно. Також юристи пояснюють, як отримати компенсації.

Волонтерський проект з відновлення зруйнованих будинків у Київській області стартував в Гостомелі. Про це повідомляє голова Гостомельської ВЦА Тарас Думенко.

Проект називається “Повернись додому”. Його завдання — збір інформації у жителів міст, сіл і селищ Київської області про пошкодження їхнього житла внаслідок злочинних військових дій російських окупантів та подальша безкоштовна експертна фіксація та оцінка завданих руйнувань.

Перший етап проекту по збору заявок про зруйноване житло тривав 2 місяці. Жителів Київщини просили заповнити заявку в спеціальному чат-боті з відновлення житлового фонду Київської області за посиланням.

Проект отримав сотні заявок від людей, чиї домівки постраждали внаслідок війни. Хтось втратив житло повністю, комусь потрібен частковий ремонт. Ми обробили перші заяви та розпочали виїзди судових експертів та юристів на місця для проведення оцінки збитків, не чекаючи делегацій чиновників, адже скоро осінь і люди хочуть розпочати відбудову якнайшвидше“, – уточнюють волонтери.

Оцінку вартості відновлювального ремонту для зруйнованого житла почали проводити з Гостомельської ОТГ, там більше 3000 постраждалих будинків.

Проект реалізовує ГО “Медіаоборона” та експерти “Центру Експертизи Власності” та за підтримки Адвокатського об’єднання “Принцип”.

Команда проекту проводить фіксацію завданої шкоди, оцінку вартості відновлювального ремонту з оформленням усіх відповідних документів безкоштовно. Також юристи пояснюють алгоритм дій, необхідний для отримання компенсації. До співпраці запрошені ліцензовані судові експерти, які мають свідоцтва, видані Міністерством Юстиції, місцеві депутати і депутати Київської обласної ради.

Фото: Фейсбук