Наразі на місці старого будинку вже будують щось нове.

У столиці демонтували пам’ятку індустріальної архітектури  – павільйон над артезіанською свердловиною 1917 року. Про це написав київський краєзнавець Антон Короб в Facebook.

Будівля знаходилася на розі вулиць Короленківська (Ново-Бульйонській) і Фізкультури (Совська) Голосіївського району.

Антон вивчав павільйон протягом декількох років. Він вивчав його історію і фотографував будинок з 2018 по 2020 роки. За жовтою цеглою краєвзнавець зрозумів, що спорудженню понад сто років.

«Після публікації я дізнався, що це не дореволюційна споруда царського часу, про що свідчила жовта цегла та архітектура будівлі, а об’єкт міської інфраструктури, зведений після повалення царя, але до більшовицького заколоту, у 1917 році. Таким чином це була чи не поодинока пам’ятка короткого демократичного періоду розвитку Києва», – йдеться в дописі.

Як виявилося, цей об’єкт звели в 1917 році після повалення царя, але до більшовицького заколоту. Раніше міська дума Києва будувала подібні павільйони, щоб розширювати мережі артезіанських вод. Тому в місті був не один такий павільйон.

Проте, як запевняє архітектор, Департамент з охорони культурної спадщини КМДА при розгляді звернення не включив об’єкт в реєстр культурної спадщини.

За словами автора допису, ймовірно, будівлю знесли минулого тижня. На її місці вирує нове будівництво. Проте що саме планують звести замість павільйону – наразі невідомо.

До слова, Kyiv Media звернулися в Департамент з охорони культурної спадщини КМДА з проханням прокоментувати дану ситуацію.

Нагадаємо, на Воскресенці зносять будівлю басейну олімпійського резерву для будівництва нового ЖК.

Фото: facebook