В організації планують звільнити частину території, яку ці об'єкти займають.

В проект нового Генплану Києва внесуть перелік підприємств, які мають найбільш шкідливий вплив на екологію та здоров’я населення, щоб згодом їх технічно переоснастити та перепрофілювати. Про це повідомив у своєму Facebook голова «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький.

За його словами, це будуть підприємства з найбільшими санітарно-захисними зонами (СЗЗ) в місті, які, відповідно, мають велику територію. Санітарні зони спеціально створюють навколо шкідливих об’єктів, щоб відмежувати їх від територій житлової забудови, громадських установ, закладів освіти і т.д.

За словами Броневицького, рішеннями проекту Генерального плану пропонується:

  • ліквідувати підприємства «Радикал» та «Хімволокно» з розміщенням на їх території промислових підприємств IV та V класу шкідливості для можливості організації СЗЗ 50 м від межі промтериторії;
  • винесення шкідливого виробництва ПАТ «Фармак» для можливості організації санітарної зони розміром 100 м;
  • перепрофілювання територій ПрАТ «Асфальтобетонний завод» (промрайон Теличка), КП «Автодорсервіс» (промрайон Подільсько-Куренівський) з розміщенням промислових підприємств IV та V класу шкідливості;
  • перебазування ПрАТ «Асфальтобетонний завод «АБ Столичний» з розміщенням на його території житлово-громадської забудови.

Також в Генплані пропонують на перспективу розглянути перепрофілювання або винесення таких підприємств:

  • Завод гумових та латексних виробів (промзона по вул. Васильківській) — розміщення житлово-громадської забудови;
  • ПрАТ «Фанпліт» (промзона Березняки) — розміщення громадської забудови;
  • ДП «Київський державний завод «Буревісник» — оптимізація промислових площ;
  • ПАТ «Комбінат будіндустрії», ПрАТ «Аверс», інші (промрайон Теличка) — розміщення житлово-громадської забудови.

«… окремо необхідно розглянути питання винесення за межі міста дослідницького ядерного реактора, який розташований на території Інституту ядерних досліджень НАН України (просп. Науки,47), та перебазування пункту захоронення радіоактивних відходів Київського державного міжобласного спецкомбінату УкрДО «Радон» — пише він.

При цьому Броневицький переконує, що таке перепрофілювання дозволить звільнити близько 1500 га міських територій.

Всього ж площа промислових підприємств та комунально-складських об’єктів в Києві разом з їх санітарно-захисними зонами  становить приблизно 13 тис. га, що складає майже третину від загальної площі забудови міста; в межах цих СЗЗ розташовано приблизно 1000 га житлової забудови, в якій проживає майже 250 тис. чоловік.

А нещодавно у Генплані натякнули, що збираються робити з закинутими промзонами Києва.

Фото: Фейсбук