Все через появу нових ЖК на місці колишніх промислових центрів.

Глибинною причиною постійних заторів та черг на громадський транспорт у Києві є недосконалість містобудівництва. Вже потім йдуть відсутність доріг, нестача транспорту, і т.д. — написав у своєму Facebook начальниик «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький.

Для наочності чиновник показав дві карти — одна з найбільшою щільністю населення, інша — з найбільшою щільністю місць праці. Ці схеми майже не перетинаються.

«… значна частина людей мешкає в спальних районах столиці, натомість основна частина місць прикладання праці знаходиться у центральній частині Києва. Наслідком цього стала щоденна маятникова міграція, яка й перевантажує транспортну систему міста» — пише чиновник.

Броневицький зауважує, що звалювати провину за це на радянських містобудівельників не слід — ті зводили спальні райони там де і треба, поруч з великими промисловими центрами (фабриками, заводами). Але нині ці центри давно у занепаді, тому система порушилася.

«Насправді помилки не було, оскільки нові житлові масиви зводилися поруч із потужними промисловими зонами та районами: Воскресенський, Дніпровський, Дарницький, Березняки, Троєщина, Нивки, Відрадний, Корчувате, Микільська Борщагівка та інші. З часом ці підприємства прийшли в занепад, робочі місця на них було ліквідовано, а на місці деяких з них з’явилися нові житлові комплекси, які спровокували ще більшу маятникову міграцію» — пояснює Броневицький.

Відтак, він робить висновок, що вирішити транспортну проблему Києва лише шляхом вдосконалення транспортної мережі – неможливо.

Нещодавно у «Генплані» представили план будівництва нових промислових та офісних центрів у межах спальних районів міста, щоб зарадити проблемі маятникової міграції; а також план екологізації Києва.

Фото: Фейсбук