Їм планують провести «ефективну реконструкцію».

Проект нового Генерального плану Києва передбачає освоєння та рекультивацію занедбаних виробничих територій міста. Про це написав у своєму Facebook голова «Інституту Генерального плану міста» Сергій Броневицький.

За його даними, всього у Києві близько 10 тисяч підприємств, що розташовані в 20 промислових районах та невеликих промзонах.

При цьому площа земельних ділянок промислових, комунально-складських та змішаних за функціями підприємств, разом з об’єктами громадського обслуговування, офісними будівлями, проїздами та захисними зеленими насадженнями складає 6912,3 га. На території Києва це, зокрема, промислові райони Нивки, Дніпровський, Дарницький.

За словами Броневицького, зазвичай занедбані виробничі території оновлюють одним із наступних шляхів:

  • зміною функціонального призначення під громадсько-житлові, громадсько-транспортні, розважально-мистецькі, виставково-пізнавальні або інші нові функції;
  • через створення інноваційних технопарків;
  • збереженням виробничої функції з модернізацією, екологізацією та роботизацією технологічного циклу.

«Такі ділянки часто характеризуються високим рівнем забруднення і потребують значних інвестицій на рекультивацію та відновлення прибуткового використання… У європейських містах пріоритетним є принцип формування багатофункціональних міських районів, реконструкції занедбаних виробничих будівель під громадські та житлові функції» — написав Броневицький.

Нещодавно Броневицький повідомив, що саме закинуті великі промислові центри Києва є однією з причин постійних корків на дорогах — адже більшість робочих місць тепер сконцентровано у центральних районах міста, а не поблизу спальних.

Фото: Фейсбук