Представники Fb стверджують, що це не так — мовляв, вибірка не репрезентативна.

Через три тижні після Бучанської різанини у 20 країнах найбільше поширювали Facebook-дописи з дезінформацією про російські воєнні злочині в Бучі. Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації.

Фахівці проаналізували у 20 країнах по 10 найпопулярніших Facebook-дописів, у яких згадується Буча в період із 30 березня до 6 квітня.

За їхніми даними, найбільше поширювали публікації, що ставлять під сумнів докази російських воєнних злочинів.

У Словаччині сім з десяти найпоширеніших дописів про Бучу містили прокремлівські наративи, пишуть аналітики, а в Австрії та Чехії половина проаналізованих дописів містила прокремлівську упередженість.

Дописи ставлять під сумнів часові рамки різанини та припускають, що жертви насправді були вбиті українською армією як покарання за підтримку російської армії”, – йдеться в дослідженні.

У дослідженні ISD наводять ключові висновки:

  • з 200 проаналізованих дописів 44 були прокремлівськими, а шість були розміщені на сторінках, пов’язаних з російськими державними ЗМІ або російськими посольствами;
  • 55 проаналізованих дописів (27,5%) ставлять під сумнів легітимність зображень з Бучі, які використовували західні основні медіа;
  • 55 дописів, які ставлять під сумнів основний наратив про звірства в Бучі, набули значно більшої популярності в мережі, ніж ті, які не ставлять під сумнів основну розповідь. 55 публікацій мали загалом 208 416 поширень, тоді як решта 145 публікацій мали 172 063 поширень.

Дослідження показує, що блогери, сторінки з дезінформацією та альтернативні медіа досягають значних успіхів у посиленні прокремлівських наративів і формуванні дискурсу навколо війни в соціальних мережах. Випадок з Бучею є лише одним із прикладів того, як важливу подію у війні можна переформулювати, щоб перекласти провину з Росії та взагалі поставити під сумнів правдивість різанини”, – йдеться в дослідженні.

The Guardian опублікувало коментар прес-секретаря Facebook:

Цей звіт ґрунтується на невеликому розмірі вибірки та неправильно відбиває масштаби наших зусиль з боротьби з дезінформацією, пов’язаною з війною в Україні. Ми маємо найнадійнішу систему перевірки неправдивих заяв, а наші партнери з перевірки фактів спростували численні заяви про звірства в Бучі кількома мовами, включно з українською, російською та англійською”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше мережу Facebook не раз критикували за поширення конспірологічних чуток щодо поширення COVID-19.

Фото: Фейсбук