Виявити порушників вдалося знімальній групі телеканалу «Київ».

На вулиці Радунській у Києві (житловий масив Троєщина, Деснянський район) в дитсадку Totosha ігнорують локдаун і продовжують приймати дітей. Про це повідомляє програма «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Цей дошкільний заклад приватний, на вивісці зазаначено, що це «початкова альтернативна школа». Власниця садка переконує, що дітей приймають в локдаун законно — мовляв, вона проконсультувалася з юристами і вирішила у карантин не надавати освітніх послуг, але приймати дітей. Це начебто не забороненно карантиними нормами.

Адміністрація закладу переконує, що тут дотримуються карантинних норм і міряють температуру працівникам та проводять дезінфекцію. Журналісти зафіксували — вранці у приміщення привели 10 дітей, хоча їхні батьки заперечували, що віддавали малюків у Totosha.

«Ми не здійснюємо освітню діяльність. В наказі чітко прописано: призупинити освітню діяльність… діти малюють, розважаються, граються, читають» — повідомила знімальній групі Тетяна Сорокіна, власниця мережі закладів Totosha.

Водночас, як повідомив у прямому ефірі телеканалу  «Київ» Олег Рубан, очільник столичного управління Держспоживслужби, в дитсадок вже направили перевіряючих, оскільки заклад такою діяльністю порушує норми законодавства.

«Зараз туди вже виїхала група мобільна, Деснянського району. Порада для батьків швидко забрати дітей… Вони порушують всі нормативні акти… Будуть накладені штрафні санкції. Завтра будуть перевірені всі заклади, їх 6. Зокрема, Totosha по Деснянському району. Сьогодні будуть відправлені документи до правоохоронних органів щодо відкриття справи по Кримінальному кодексу» — зазначив Рубан.

За його словами, батькам, які здавали дітей у цей садок попри карантин, відповідальність не загрожує.

Як ми писали, вчора майже 70 київських підприємців порушили карантин.

Фото: скріншот