Під час захисту Киви невідомі чоловіки не пускали журналістів в аудиторію.

Скандальний нардеп «Опозиційної платформи — За життя» Ілля Кива напередодні захистив кандидатську дисертацію. Але в ній є посилання на неіснуючі матеріали науково-практичних конференцій та додані підроблені довідки. Про це програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» розповів автор розслідування, журналіст Bihus.Info Данило Мокрик.

Захист Киви не минув без інцидентів: спершу у приміщення Інституту підготовки кадрів не впускали частину журналістів, і тільки після втручання поліції їм надали доступ до онлайн-трансляції. Потім двері кабінету, де захищався Кива, охороняло троє чоловіків: вони не пускали журналістів в приміщення, але супроводжували Киву у вбиральню і оберігали його від журналістів.

Сам новоспечений кандидат наук запевняв, що це студенти чи аспіранти.

Кива захистив дисертацію під назвою «Механізми впливу громадянського суспільства на державне регулювання правоохоронної діяльності (на прикладі країн ЄС та України)». Під час захисту член комісії попросив Киву пояснити, що таке «демократичний євроінтегрований державний управлінський апарат». Натомість соратник Медведчука відповів, що відповість на це питання у наступній науковій роботі. В підсумку, всі 13 членів комісії проголосували за присудження наукового ступеня кандидата.

Водночас, в розслідуванні проекту Bihus.Info, яке з’явилося напередодні ввечері, стверджується, що Кива додав до своєї кандидатської дисертації довідку з підробленим підписом, а серед підтверджень апробації своєї роботи вказав неіснуючі матеріали науково-практичних конференцій.

Зокрема, Кива посилається на участь у наукових конференціях Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП) у 2018—2019 роках, а його виступи нібито були опубліковані в офіційних збірках за підсумками цих конференцій. Проаналізувавши ці збірки, розслідувачі виявили, що виступи Киви відсутні. Також інформацію про участь Киви в конференціях спростували в МАУП.

Також у розслідуванні стверджується, що кілька довідок, якими Кива супроводжував свою роботу, можуть бути підробленими. Одна з них — від Офісу генерального прокурора, іншу видала організація «Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління». Журналісти виявили, що підпис керівника організації на цьому документі не співпадає з його підписом на інших документах. А в ОГП кажуть, що жодних довідок Киві не видавали.

Тим часом, в «Слузі Народу» розповіли, яке покарання можуть призначити Тищенку за вечірку в карантин.

Фото: Фейсбук